Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Piekary Śląskie

Stróże prawa ostrzegają przed oszustami, którzy podszywając się pod policjantów wyłudzają pieniądze. Wczoraj oszuści zadzwonili do mieszkanki Piekar Śląskich, po czym prowadząc rozmowę telefoniczną skłonili ją do wypłacenia oszczędności z banku. Następnie odpowiednio instruowana kobieta pieniądze przekazała mężczyźnie, który podawał się za policjanta.

Do zdarzenia doszło wczoraj tuż przed południem. Do 54-letniej kobiety zadzwonił „policjant” informując, że kurier, który wcześniej do niej zadzwonił, będzie usiłował ukraść jej pieniądze z banku. Mężczyzna w trakcie rozmowy telefonicznej cały czas instruował kobietę, zlecając jej wypłatę pieniędzy z konta. Następnie kobieta gotówkę w kwocie blisko 7 tysięcy złotych przekazała oszustowi, który czekał na nią w umówionym miejscu. Kilka godzin później 54-latka zorientowała się, że mogła paść ofiarą oszustwa, po czym sprawę zgłosiła miejscowym funkcjonariuszom.

Piekarscy policjanci ostrzegają przed osobami, które podszywając się pod policjantów, prokuratorów, członków rodziny albo pracowników różnych instytucji, usiłują wyłudzić pieniądze. Niestety, bardzo często się zdarza, że ufając oszustowi pokrzywdzeni nie tylko tracą oszczędności swojego życia, ale chcąc pomóc najbliższym, zaciągają nawet kredyty.

 

PAMIĘTAJ!

  • Policja nigdy nie prosi o przekazanie pieniędzy i nigdy nie dzwoni z takim żądaniem!
  • Policja nigdy nie informuje telefonicznie o prowadzonych działaniach! Jeżeli odebrałeś taki telefon bądź pewien, że dzwoni oszust!
  • nigdy w takich sytuacjach nie przekazuj pieniędzy, nie podpisuj dokumentów, nie zakładaj kont w banku i nie przekazuj nikomu swoich danych, numerów PIN i haseł!
  • po takiej rozmowie natychmiast zadzwoń do kogoś bliskiego na znany Ci numer i opowiedz o tym zdarzeniu. Poinformuj Policję.

1000 Znaków do wykorzystania