Na Słowików rusza remont. Przez miesiąc kierowcy muszą uważać na zmiany

FOT. Urząd Miasta w Piekarach Śląskich
Na ul. Słowików w Piekarach Śląskich wkrótce pojawią się roboty drogowe, które na kilka tygodni zmienią codzienny przejazd przez tę część miasta. W poniedziałek 18 maja ma ruszyć remont nawierzchni z kostki betonowej, prowadzony etapami od strony ul. Szpaków w kierunku skrzyżowania z ul. Sikorek. Prace zaplanowano na około miesiąc, ale ich tempo może zależeć od pogody. Najwięcej ograniczeń będzie w dni robocze, w godzinach pracy ekipy.
– start robót: poniedziałek 18 maja 2026 r.
– zakres: nawierzchnia jezdni z kostki betonowej na ul. Słowików
– kierunek prowadzenia prac: od ul. Szpaków do skrzyżowania z ul. Sikorek
– planowany czas trwania: około miesiąca
– utrudnienia: od poniedziałku do piątku, w godzinach 6.00–16.00
W tym czasie remontowany odcinek ulicy będzie zamknięty dla ruchu, ale sama ul. Słowików na objętym pracami fragmencie ma funkcjonować jako droga dwukierunkowa. To oznacza, że przejazd nie zniknie całkowicie, lecz będzie wymagał większej ostrożności i patrzenia na tymczasowe oznakowanie, które zwykle w takich miejscach decyduje o płynności i bezpieczeństwie przejazdu.
Kierowcy i mieszkańcy powinni więc liczyć się z wolniejszym przejazdem oraz krótkotrwałymi zmianami organizacji ruchu. Przy robocie prowadzonej etapami najważniejsze staje się spokojne tempo i uważne śledzenie znaków, bo to one będą wskazywać, gdzie można wjechać, a gdzie trzeba już ustąpić miejsca ekipom remontowym.
na podstawie: UM Piekary Śląskie.
Ilustracja wykorzystana w artykule została pobrana z zewnętrznego źródła (Urząd Miasta w Piekarach Śląskich). W przypadku zastrzeżeń dotyczących praw do zdjęcia prosimy o kontakt.
Ostatnie Artykuły

Endometrioza i 19 lat forum kobiet. W Piekarach szykuje się zdrowotna debata

Paczka z wybuchem i ewakuacja - taki test przeszli w Piekarach Śląskich

W Piekarach czeka pole paintballowe z 35 przeszkodami i wojskowym pojazdem

Geodezja bez wizyty w urzędzie. Piekary Śląskie uruchomiły nowy portal

W Piekarach Śląskich rusza skrzynka SOS na awarie i pilne zgłoszenia

Ile kosztują nowe mieszkania w Knurowie i od czego zależy ich ostateczna cena?

Tylko 150 miejsc czeka na młodych biegaczy w Piekarach Śląskich

Piekarzanie rozdali głosy. W budżecie obywatelskim wygrało 11 projektów

Kurs na koparki jednonaczyniowe - jak zdobyć uprawnienia klasy I i III?

„Lato bez Vat” w VOLVO – Najchętniej wybrane modele pośród marek premium w Polsce, teraz korzystniej o wartość większą niż VAT

Półmetek Volvo For Safety za nami – już niemal 62 tys. osób odwiedziło miasteczko bezpieczeństwa

Piekarski basen plenerowy rusza. Wodny plac zabaw też będzie otwarty

Fałszywe inwestycje znów kuszą. KNF szykuje ważne spotkanie dla seniorów

Ostatni dzwonek w Piekarach Śląskich. Po roku pracy zaczynają się wakacje
Przydatne dane teleadresowe
- Szpital Chirurgii Urazowej im. dr. Janusza Daaba w Piekarach Śląskich - kontakt, oddziały, rejestracja
- Dzielnicowy Dom Kultury w Piekarach Śląskich - zajęcia, sekcje i kontakt
- Urząd Skarbowy w Piekarach Śląskich - kontakt, godziny, e-usługi i terminy
- Ośrodek Kultury "Andaluzja" w Piekarach Śląskich - bilety, zajęcia, wynajem sal
- Urząd Miasta Piekary Śląskie - kontakt, godziny, wydziały i opłaty skarbowe
- Filia Miejskiego Domu Kultury Kozłowa Góra w Piekarach Śląskich - kontakt, zapisy, oferta
