Letnie półkolonie w Piekarach Śląskich pełne atrakcji dla dzieci
Akcja Lato 2024 w pełni rozgrzała serca młodych mieszkańców naszego miasta. Półkolonie organizowane przez lokalne instytucje kulturalne przyciągnęły rzesze dzieci, oferując niezapomniane atrakcje i aktywności. Dziś przedstawiamy szczegółową relację z wydarzeń, które odbyły się w ramach Akcji Lato 2024.

Ekscytujące początki w Dzielnicowym Domu Kultury w Brzezinach

Akcja Lato 2024 rozpoczęła się z wielkim rozmachem w Dzielnicowym Domu Kultury w Brzezinach. Pierwszy dzień półkolonii upłynął na pełnych emocji przygodach w Parku Przygód i Atrakcji „Allele”. Dzieci miały okazję korzystać z licznych atrakcji, które dostarczyły im wielu niezapomnianych wrażeń. Kolejnym punktem programu były warsztaty cukiernicze w Maszketno Kopalnia – Edukacyjnej Manufakturze Słodyczy, gdzie uczestnicy własnoręcznie tworzyli słodkie smakołyki.

Niezwykła podróż do Parku Miniatur „Świat Marzeń” w Inwałdzie była kolejnym niezapomnianym doświadczeniem. Dzieci podziwiały miniatury znanych budowli z całego świata, takich jak Wieża Eiffla czy Krzywa Wieża w Pizie. Na zakończenie turnusu dzieci odwiedziły Park Rozrywki Twinpigs, gdzie spędziły dzień pełen zabawy i atrakcji, takich jak przejażdżki i gry zręcznościowe. Z niecierpliwością oczekujemy na drugi turnus, który rozpocznie się już w najbliższy poniedziałek.

Warsztaty i przygody w Młodzieżowym Domu Kultury w Piekarach

Półkolonie organizowane przez Młodzieżowy Dom Kultury w Piekarach również obfitowały w niezliczone atrakcje. Pierwszy dzień dzieci spędziły na warsztatach pszczelarskich, gdzie mogły poznać tajniki pracy pszczelarzy oraz spróbować świeżego miodu. Kolejnym punktem programu była wizyta w Muzeum Hutnictwa, która pozwoliła dzieciom zgłębić bogatą historię hutnictwa w regionie poprzez interaktywne wystawy.

Nie zabrakło również emocji podczas wycieczki do „Świata Marzeń” w Inwałdzie, gdzie dzieci mogły odkrywać park dinozaurów i cieszyć się atrakcjami lunaparku. Ostatni dzień półkolonii przyniósł niezapomniane chwile w Parku Wodnym w Tarnowskich Górach, gdzie dzieci bawiły się w wodnych zabawach i relaksowały się w basenach.

Filmowe przygody i zamkowe tajemnice z Miejskim Domem Kultury nr 2

Półkolonie organizowane przez Miejski Dom Kultury nr 2 rozpoczęły się od seansu filmowego „W głowie się nie mieści 2” w kinie Zacisze. Po filmie dzieci miały okazję spotkać się z przedstawicielami Policji, którzy przeprowadzili rozmowę na temat bezpiecznych wakacji. Dzień zakończył się zabawą na świeżym powietrzu na placu zabaw.

Kolejnym dniem pełnym wrażeń była wycieczka do zamku w Toszku. Dzieci zwiedzały zamek, słuchały legend i bawiły się na zamkowych błoniach. Na zakończenie każdy uczestnik przywiózł do domu własnoręcznie wykonaną torbę z warsztatów rękodzielniczych.

Zapraszamy do śledzenia kolejnych relacji z Akcji Lato 2024!


Wg inf z: Urząd Miasta w Piekarach Śląskich