VI Piekarski Bieg Trzeźwości już 1 czerwca zapisy do 30 maja

Już 1 czerwca odbędzie się VI edycja Piekarskiego Biegu Trzeźwości oraz Marszu Nordic Walking im. Ks. Bronisława Gawrona. Start biegu zaplanowano na godzinę 10.00 ze stadionu MOSiRu przy ul. Olimpijskiej 3. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, a zapisy trwają do 30 maja.
- Start biegu 1 czerwca o godz. 10.00
- Miejsce: stadion MOSiRu przy ul. Olimpijskiej 3
- Brak opłaty startowej
- Zapisy do 30 maja
Ksiądz Bronisław Gawron, którego imię nosi marsz, był zaangażowanym działaczem trzeźwościowym w Piekarach Śląskich. Jako pionier Piekarskiego Stowarzyszenia Rodzin Abstynenckich oraz Klubu Abstynenta Piątka, pełnił funkcję opiekuna duchowego dla wielu lokalnych klubów abstynenckich. Jego praca była szczególnie ceniona wśród rodzin walczących z problemem alkoholizmu.
Trasa biegu przebiega przez malowniczy las Dioblina i liczy 3,5 km. W biegu i marszu Nordic Walking mogą wziąć udział osoby powyżej 16. roku życia. Nie ma podziału na kategorie wiekowe, co sprawia, że każdy uczestnik ma równe szanse na zdobycie pamiątkowego medalu. Dla trzech najlepszych kobiet i mężczyzn przewidziano puchary.
Ksiądz Gawron regularnie prowadził spotkania wsparcia dla rodzin zmagających się z problemem alkoholowym w parafii Trójcy Przenajświętszej. Jego działalność obejmowała również współpracę z różnymi instytucjami społecznymi, kulturalnymi i kościelnymi, co przyczyniło się do wsparcia wielu rodzin dotkniętych trudnościami materialnymi.
Organizatorami biegu są Miasto Piekary Śląskie, Piekarska Piątka oraz MOSiR Piekary. Serdecznie zapraszamy do zapisów i udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu, które jest nie tylko okazją do aktywności fizycznej, ale także do uczczenia pamięci ks. Bronisława Gawrona.
![]()
Ostatnie Artykuły

Koniec prac nad planem przy ul. Jana Pawła II. Projekt nie wróci do rady

Dziewięć par z Piekar Śląskich świętowało 50 i 60 lat małżeństwa

Piknik pod Kopcem Wyzwolenia połączy sport i wolontariat

Masz własną sztukę? Biblioteka w Piekarach Śląskich pokaże ją mieszkańcom

Wybiegł ze sklepu z plecakiem pełnym kredek. Policjanci zareagowali

Paszport tymczasowy przed wylotem można wyrobić w Pyrzowicach

MyBestCeramide Shot+HA – nowy shot ceramidowo-hialuronowy od MyBestPharm

Przemoc domowa w Piekarach Śląskich - pomoc można uruchomić bez zgody ofiary

Dmuchańce, strażacy i zumba. Rodzinne pożegnanie wakacji w Parku w Kamieniu

Grooming w sieci zaczyna się niewinnie. Potem dziecko traci kontrolę

Prawie 50 kartek z Piekar Śląskich rusza do dzieci bohaterów

FC Ślonznoki i APN Olimpia Piekary Śląskie z pucharami na Orliku

Rafał Brzoska rozpoczyna inicjatywę 150% i apeluje o zmianę zasad odpowiedzialności platform za fałszywe reklamy

Urlop bez powrotu do splądrowanego domu. Policja przypomina o zasadach
Przydatne dane teleadresowe
- Młodzieżowy Dom Kultury nr 2 w Piekarach Śląskich - zajęcia, zapisy i kontakt
- MPWiK Piekary Śląskie - kontakt, awarie, e-BOK i taryfy
- Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego w Piekarach Śląskich - kontakt, godziny, zgłoszenia
- Urząd Skarbowy w Piekarach Śląskich - kontakt, godziny, e-usługi i terminy
- Urząd Miasta Piekary Śląskie - kontakt, godziny, wydziały i opłaty skarbowe
- Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Piekarach Śląskich - kontakt, JRG, sprawy prewencyjne
