UM Piekary Śląskie: Rusza Biegowe Grand Prix Brzeziny Śląskie
Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji organizuje Biegowe Grand Prix 2023, na które składa się sześć edycji. Wszystkie biegi i marsze odbędą się w różnych rejonach miasta w miesiącach: kwiecień, maj, czerwiec, wrzesień oraz bieg finałowy w październiku. Tegoroczna pierwsza część rozpocznie się już 16 kwietnia o godz. 10.00 w park w Brzezinach Śląskich.
Przed sportowcami biegi oraz marsze nordic walking składające się na Biegowe Grand Prix 2023 Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Piekarach Śląskich.
Biegowe Grand Prix 2023 składa się z sześciu etapów:
- 16.04.2023 r. (niedziela) godz. 10.00 Park Brzeziny Śląskie,
- 7.05.2023 r. (niedziela) godz. 10.00 Stadion MOSiR Orkan Dąbrówka Wielka,
- 21.05.2023 r. (niedziela) godz. 10.00 Stadion MOSiR Czarni Kozłowa Góra,
- 18.06.2023 r. (niedziela) godz. 10.00 Park Brzozowice Kamień,
- 17.09.2023 r. (niedziela) godz. 10.00 Kopiec Wyzwolenia,
- 8.10.2023 r. (niedziela) godz. 10.00 Stadion MOSiR ul. Olimpijska 3 finał.
Zawody Grand Prix są imprezą ogólnodostępną, w której udział mogą wziąć wszyscy chętni począwszy od dzieci w wieku przedszkolnym. Celem imprezy jest promowanie aktywnego spędzania wolnego czasu, podnoszenie sprawności ruchowej wśród dzieci, młodzieży i osób starszych oraz integracja i budowanie pozytywnych relacji pomiędzy uczestnikami. Zapisy odbywają się w dniu zawodów.
Organizatorami są: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Piekarach Ślaskich, Stowarzyszenie Lecymy Durś oraz Młodzieżowa Rada Miasta Piekary Śląskie. Czekamy na Was od pierwszych do ostatnich zawodów.
Regulamin Biegowego Grand Prix 2023
Urząd Miasta Piekary Śląskie,
piekary.pl/rusza-biegowe-grand-prix-brzeziny-slaskie/
Autor: krystian