UWAGA!!! Strona nie służy do zgłaszania potrzeby pilnej interwencji Policji. W tego typu przypadkach należy korzystać z numeru alarmowego 112. Prosimy o odpowiedzialne korzystanie z aplikacji. Każde naniesione na mapę zagrożenie wywoła odpowiednią reakcję Policji.", "Polish Female"); } };

Poczucie bezpieczeństwa należy do podstawowych potrzeb każdego człowieka i ma decydujący wpływ na funkcjonowanie każdej społeczności. Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to internetowe narzędzie wprowadzone przez Komendę Główną Policji wspólnie z Geoportalem, gdzie każdy obywatel zaniepokojony jakimś zjawiskiem, może na bardzo dokładnej mapie okolicy zaznaczyć miejsce zdarzenia oraz dopasować do niego właściwą kategorię np. „spożywanie alkoholu w miejscach niedozwolonych”, „niewłaściwe parkowanie” lub „grupowanie się małoletnich zagrożonych demoralizacją”. Dzięki temu możliwe jest rzetelne i czytelne identyfikowanie i przedstawienie skali oraz rodzaju zagrożeń oraz instytucji współodpowiedzialnych za zapewnienie bezpieczeństwa i porządku publicznego.

Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa opiera się o informacje skatalogowane w trzech płaszczyznach:

  1. informacje gromadzone w policyjnych systemach informatycznych,
  2. informacje pozyskiwane od społeczeństwa w trakcie:
    • bezpośrednich kontaktów z obywatelami, z przedstawicielami samorządu terytorialnego, organizacji pozarządowych itp.;
    • w trakcie realizowanych debat społecznych poświęconych bezpieczeństwu publicznemu,
  3. informacje pozyskiwane od obywateli (internautów) z wykorzystaniem platformy wymiany informacji

Informacje prezentowane na mapach uwzględniają zarówno wybrane kategorie przestępstw i wykroczeń jak i zagrożenia, które w subiektywnym odczuciu mieszkańców negatywnie wpływają na ich poczucie bezpieczeństwa.

Jak pokazują policyjne statystyki, zainteresowanie tym narzędziem jest bardzo duże. Zgłoszenia niebezpiecznych miejsc można dokonywać zarówno przez stronę internetową jak również aplikację dostępną zarówno na telefony z systemem Android jak również na iPhone.

W przypadku pytań, wątpliwości związanych z obsługą Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, a także uwag do funkcjonalności mapy prosimy o kontakt za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

UWAGA!!!

Strona nie służy do zgłaszania potrzeby pilnej interwencji Policji.
W tego typu przypadkach należy korzystać z numeru alarmowego 112.
Prosimy o odpowiedzialne korzystanie z aplikacji. Każde naniesione na mapę zagrożenie wywoła odpowiednią reakcję Policji.