Licówki porcelanowe – koszt, produkcja, zabieg

Założenie licówek to bardzo popularny zabieg stomatologiczny. W jego trakcie implementuje się na powierzchnię zęba specjalny materiał, który z wyglądu jest identyczny z naszymi naturalnymi zębami, a przy okazji jest on odporny na przebarwienia i zakrywa on wszelkie niedoskonałości, jak mniejsza długość zęba, plamy czy wyszczerbienia. Najczęściej klienci decydują się na licówki porcelanowe. Jaki jest ich koszt i jak wygląda sam zabieg nałożenia licówki?

Licówki porcelanowe – z czym to się je?

Nie bez powodu to właśnie licówki porcelanowe są najczęściej wybierane do tego typu zadań. Sama porcelana jest niezwykle szeroko wykorzystywana w stomatologii ze względu na swoje właściwości. Jest ona bowiem naprawdę trwała, jeżeli zostanie ona dobrze przygotowana, zachowuje silny, biały kolor, a także można je bardzo swobodnie modelować, dzięki czemu dopasowanie ich do zęba klienta nie jest żadnym problemem.

Koszt jednej licówki to około 700-1500 złotych, a taki rozstrzał cenowy wynika z trudności zamontowania licówki na konkretnym zębie. Sam zabieg rozpoczyna się od oszlifowania zęba, na którym będzie osadzona licówka. Następnie zyskuje się przestrzeń po bokach zęba tworząc rowki, a następnie na ząb nakładana jest licówka. Więcej informacji w tym temacie znajdziecie na stronie https://www.luxdentica.pl/licowki-porcelanowe.

Jeżeli jednak mało wam informacji stomatologicznych i medycznych, warto zapoznać się z innymi stronami – na przykład sp1.ostroleka.pl czy cadenza.pl – na których znajdziecie jeszcze więcej tego typu treści!