Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Piekary Śląskie

„Dzięki ogromnemu zaangażowaniu, cudownej postawie, profesjonalizmowi oraz wielkiej empatii uratowali zdrowie i życie...” - to fragment podziękowań, jakie w ostatnich dniach wpłynęły do piekarskiej komendy. Wdzięczna mieszkanka Piekar Śląskich doceniając pomoc mundurowych, w ten sposób podziękowała za przyjęcie zgłoszenia i dalsze zaangażowanie stróżów prawa.

Codzienna służba wymaga od policjantów podejmowania istotnych, często natychmiastowych decyzji. Otrzymując zgłoszenie dotyczące osoby, której życie i zdrowie może być zagrożone, mundurowi zdają sobie sprawę, że w takich sytuacjach liczy się każda sekunda. Nie inaczej było w przypadku interwencji dotyczącej 90-letniej mieszkanki naszego miasta. 12 stycznia br. policjantka pełniąca służbę na stanowisku dowodzenia otrzymała informację dotyczącą seniorki, której rodzina z uwagi na pozytywny wynik testu na koronawirusa oraz zły stan zdrowia znajdowała się w szpitalu, a ona sama nie była w stanie o siebie zadbać. Mundurowi natychmiast pojechali na miejsce i po rozmowie z dyspozytorką, pod wskazany adres sprowadzili również pogotowie ratunkowe. Po wejściu do mieszkania okazało się, że pomoc nadeszła w ostatniej chwili. Z odwodnioną 90-latką nie było logicznego kontaktu, konieczne było zabranie jej do szpitala i objęcie fachową opieką lekarską.

Cieszy nas fakt, że służba pełniona przez policjantów jest ciepło odbierana przez mieszkańców, czego dowodem są kolejne podziękowania.

Jesteśmy po to, by pomagać!

Podziękowanie dotyczące przeprowadzonej interwencji