W sobotę 13 czerwca na obiekcie sportowym Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Olimpijskiej 3 rozegrany został turniej Streetball, a na boiskach do siatkówki plażowej zmagania toczyły kobiety i mężczyźni w ramach turnieju mikstów.

W turnieju koszykówki zagrały cztery zespoły, które zagrały systemem każdy z każdy. Spotkania trwały 2 x 10 minut. Zwycięzcą turnieju został zespół Znak Zapytania, który wygrał wszystkie cztery spotkania. Drugie miejsce zajął zespół Szarlej Shooters, a na trzecim stopniu podium stanął zespół Eyjafjallajokull.

Klasyfikacja końcowa:
1. Znak Zapytania – Wiktor Światowski, Bartłomiej Światowski, Kamil Chmielorz, Mateusz Mazurkiewicz, Adam Przywarka.
2. Szarlej Shooters – Marcin Kubica, Paweł Gajda, Michał Wójcik, Sławomir Czajor.
3. Eyjafjallajokull – Michał Piecka, Daniel Preficz, Jacek Surowiec.
4. Kolorowe Fuzekle – Kinga Domagała, Małgorzata Gorol, Szymon Maciejczyk

W turnieju siatkówki plażowej mikstów zagrało 10 zespołów, które zostały podzielone na dwie grupy 5 – zespołowe. Z każdej grupy po dwie najlepsze pary awansowały do półfinałów. Po blisko sześciu godzinach gry najlepsza okazała się para Michał Iwanowicz – Dorota Rusek, która wygrała wszystkie swoje spotkania, a w finale pokonała parę Artur Juraszek – Katarzyna Stawarczyk 2-0. Trzecie miejsce zajęła para Igor Janeczek – Angelika Bruderek, która pokonała parę Mateusz Wikło – Julia Janus 2-1. Wszystkie pary otrzymały pamiątkowe dyplomy, a najlepsi zostali również nagrodzeni pucharami.

Organizatorem obu turniejów był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Piekarach Śląskich.