Zalety postawienia na wirtualne biuro

Choć nie każdy o tym wie, polskie prawo zobowiązuje osobę zakładającą własną działalność gospodarczą do posiadania własnego biura, w obrębie którego owa działalność będzie prowadzona. Mowa w nim jednak niekoniecznie o lokalu, z poziomu którego będzie obsługiwał klientów (nie każda branża w ogóle tego wymaga), a po prostu o miejscu, w obrębie którego będzie mogła być odbierana korespondencja firmowa. Niestety, posiadanie fizycznego biura generuje dodatkowy koszt, na który nie każdy jest w stanie sobie pozwolić. Na szczęście jednak istnieje rozwiązanie, które jest w stanie ten koszt zoptymalizować - wirtualne biuro.

Wirtualne biuro - czym jest i kto powinien z niego skorzystać?

Jeśli jesteśmy osobami działającymi jako freelancerzy, albo też prowadzimy działalność w pełni Internetową (niezależnie od tego, z jaką branżą byłaby ona związana) i tak naprawdę nie widzimy sensu w posiadaniu własnego biura, gdyż naszą działalność równie dobrze jesteśmy w stanie świadczyć z poziomu własnego pokoju czy łóżka, wirtualne biuro jest czymś dla nas. W ramach jego usługi pozyskujemy fizyczny adres oraz niewielką przestrzeń (zazwyczaj dosłownie metr kwadratowy), na której znajdzie się skrytka pocztowa. To wystarczy, by spełnić wymagania rządu. Zazwyczaj wirtualne biura mieszczą się w olbrzymich budynkach i są wynajmowanie setkom osób prowadzających wyżej przez nas opisany rodzaj działalności. Z takiej usługi możemy skorzystać bez względu na miejscowość - dobrym wyborem jest zatem wirtualne biuro w Warszawie.

Plusy korzystania z wirtualnego biura

  • Optymalizacja kosztów - sięgając po wirtualne biuro pozbywamy się często astronomicznych kosztów wynajmu lokalu, zastępując je niewielkim abonamentem.
  • Prestiżowy adres - wirtualne biura często zlokalizowane są w centrum popularnych miast - w związku z tym nasz adres będzie bardzo prestiżowy i rozpoznawalny, co z pewnością wpłynie na to, jak będą patrzeć na naszą firmę nasi potencjalni klienci.
  • Komfort i swoboda działania - naszą firmę możemy prowadzić tak, jak lubimy - czy to z własnej kuchni, czy też chociażby z łóżka.
  • "Mniej na głowie" - dzięki wirtualnemu biurze pozbywamy się dodatkowych zmartwień związanych z opłatami za (kolejny po naszym mieszkaniu) czynsz, opłaty za media czy też utrzymanie lokalu w czystości. Tutaj wszystko jest w "pakiecie".
  • Dostęp do usług dodatkowych, jak między innymi wynajem sali konferencyjnej w miejscu wirtualnego biura (w przypadku konieczności przyjęcia w nim naszego klienta) czy też możliwość przekierowywania naszej korespondencji na adres, pod którym rzeczywiście przebywamy - nie musimy wtedy nawet odwiedzać naszej skrytki.

Podsumowanie

Usługa wirtualnego biura cieszy się coraz większym zainteresowaniem na polskim rynku. Ma to zresztą swoje solidne podstawy w tym, że stanowi ona odpowiedź na największy problem polskiego prawa w czasach współczesnych - wymóg kładziony na przedsiębiorców, a związany z koniecznością posiadania miejsca prowadzenia działalności. Oficjalnego i służącego wyłącznie temu. Jeżeli więc chcemy w pewien sposób go uniknąć, nie wahajmy się sięgnąć po to rozwiązanie. Praktyczne i w pełni legalne.