Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Piekary Śląskie

Tani wynajem samochodów

Jeszcze niedawno osoby, które nie chciały inwestować w swój własny samochód, ponieważ nie było im to z różnych względów potrzebne, a z drugiej strony potrzebowały własnego środka transportu, decydowały się na auto leasing. Warszawa jest z jednym z miejsc, w którym takie rozwiązanie sprawdzało się bardzo dobrze. Wiele osób wybierało takie rozwiązanie ze względu na jego prostotę i dogodne rozłożenie rat leasingowych. Obecnie jednak pojawia się nowa możliwość, jaką jest tani wynajem samochodów oferowany tutaj: https://hlscars.pl/. I nie chodzi tutaj o wypożyczenie samochodu na jeden dzień, czy na tydzień, ale na dłuższy okres czasu. Choć z drugiej strony, nie musi on być tak długi jak czas trwania umowy leasingowej. Jakie są plusy takiego rozwiązania? Dlaczego ono powstało? I czym różni się ono od tak popularnego obecnie leasingu samochodów? Warszawa, jak już wspomnieliśmy jest właściwie centrum zarówno jeśli chodzi o leasing, jak i o auta w abonamencie. I to właśnie tam należy szukać początków obu tych pomysłów oraz powodów ich powstania.

Otóż wiele osób potrzebuje samochodu na pół roku, czy rok. Do tej pory nie było więc dla nich żadnego korzystnego rozwiązania. Firmy co prawda oferowały wynajem samochodu na jeden lub kilka dni, czy nawet na kilka tygodni, ale koszty takiego wynajmu nie były adekwatne do czasu jego trwania. Osobom, które potrzebowały najmu długoterminowego samochodu, takie rozwiązanie nie dawało żadnych korzyści, a jedynie generowało spore koszty. Z drugiej strony, pojawiła się opcja jaką jest leasing samochodowy, ale ta możliwość również nie trafiała w potrzeby takich osób. Dlaczego? Umowa leasingowa zazwyczaj trwa kilka lat, więc nie jest na rękę komuś, kto potrzebuje auta jedynie na pół roku, czy rok. Brakowało czegoś co pozwoli korzystać z auta nie za krótko, ale też nie za długo. Na szczęście przedsiębiorcy szybko dostrzegli tę niszę na rynku i postarali się opracować optymalne rozwiązanie. Właśnie dlatego dzisiaj możemy cieszyć się rozwiązaniem trafiającym w potrzeby tej właśnie grupy osób, dla których najbardziej korzystny byłby wynajem długoterminowy dla osób prywatnych, czy też dla mniejszych firm, które potrzebują samochodu firmowego tylko od czasu do czasu lub w określonych okresach.

Jakie są plusy takiego rozwiązania, czym się ono różni, a w czym przypomina leasing na samochód? Jak już wspomnieliśmy samochod na abonament nie jest tak zobowiązującym rozwiązaniem jak leasing, gdyż nie dotyczy tak długiego okresu czasu. Nie jest potrzebny również wkład własny, więc nie musimy na początek wykładać większej sumy pieniędzy. Oczywiście jeżeli ktoś jednak się na to zdecyduje, można to zrobić, a wtedy miesięczny abonament będzie zmniejszony o tę konkretną kwotę. Z drugiej strony, podobnie jak w przypadku leasingu, korzystając z abonamentu samochodowego, miesięczny czynsz można wliczyć w koszty prowadzenia działalności. Jest to dużym plusem dla mniejszych firm, którym zależy na ograniczeniu kosztów. Co ważne, firmy oferujące tego typu wynajem oferują pełną gwarancję producenta na wypożyczane auto. Ponadto, w ofercie firm oferujących auta w abonamencie, możemy znaleźć zarówno propozycję wynajęcia samego samochodu, jak i bardziej rozwinięte pakiety, zawierające wiele usług dodatkowych, z których w razie potrzeby możemy skorzystać.

Auto na wynajem jest więc na pewno dobrym rozwiązaniem dla osób lub firm, które potrzebują go tylko na pewien okres czasu. Jeśli jednak potrzebujesz samochodu na trochę dłużej, a później chciałbyś go ewentualnie wykupić, warto pomyśleć o leasingu samochodowym.