Wczoraj w Parku Trzech Bohaterów w Brzozowicach-Kamieniu, a następnie w Parku Wolności w Szarleju, mieszkańcy Piekar Śląskich wzięli udział w obchodach Święta Niepodległości. Jak co roku w uroczystościach uczestniczyli piekarscy policjanci, wśród których nie zabrakło Komendanta Miejskiego Policji w Piekarach Śląskich nadkom. Roberta Klimka.

Uroczystości z okazji 101 rocznicy odzyskania niepodległości rozpoczęły się pod pomnikiem „Ku czci poległych o wolność i demokrację w latach II Wojny Światowej” w Parku Trzech Bohaterów w Brzozowicach-Kamieniu. W miejscu tym władze miasta, radni Rady Miasta oraz przedstawiciele piekarskich służb mundurowych złożyli pamiątkowe wiązanki kwiatów, by oddać hołd żołnierzom poległym w walce o wolną Polskę. Wśród zebranych gości tradycyjnie nie mogło zabraknąć Komendanta Miejskiego Policji w Piekarach Śląskich nadkom. Roberta Klimka.

Fotografia kolorowa. Na zdjęciu widoczny Komendant wraz z przedstawicielami zaprzyjaźnionych służb. Delegacja zmierza przez pomnik aby złożyć przed nim kwiaty.

Na zdjęciu Komendant składający kwiaty przed pomnikiem.

 

Jak co roku udział w uroczystych obchodach wzięli także stróże prawa, którzy wystawili wartę honorową oraz poczet sztandarowy. Piekarzanie oraz zaproszeni goście po uroczystościach w parku w Brzozowicach-Kamieniu uczestniczyli we Mszy Świętej w kościele pw. Trójcy Przenajświętszej koncelebrowanej w intencji Ojczyzny i mieszkańców Piekar Śląskich.

Na zdjęciu poczet sztandarowy z Komendy Miejskiej Policji w Piekarach Śląskich w trakcie uroczystych obchodów.

Po uroczystej mszy zebrani przemaszerowali pod pomnik „Ku czci poległych w walkach o społeczne i narodowe wyzwolenie” w Parku Wolności w Szarleju. Oficjalnej części obchodów towarzyszyła wojskowa asysta honorowa 34. Śląskiego Dywizjonu Rakietowego Obrony Powietrznej w Bytomiu oraz Orkiestra Wojskowa z Bytomia. Po wciągnięciu flagi na maszt i odśpiewaniu hymnu państwowego przemówienie okolicznościowe wygłosiła Prezydent Miasta Piekary Śląskie Sława Umińska-Duraj. Tegoroczne obchody zakończyły się występem duetu smyczkowego Queens od Violin, który przedstawił znane i lubiane utwory muzyczne z różnych epok.

Zdjęcia - Urząd Miasta Piekary Śląskie