22 października o godz. 18:00 zapraszamy na debatę „Świadomy czytelnik. Świadomy obywatel” w ramach projektu "Piekary Literackie: historia i tradycja miasta słowem pisana". W trakcie debaty zastanowimy się nad takimi pytaniami jak:

  • Czy i jak można zbudować na książkach lepsze społeczeństwo?
  • Jak budować społeczeństwo ludzi oczytanych, a zarazem zaangażowanych społecznie?
  • Dokąd zmierzamy jako czytelnicy i jako obywatele?

Na te i inne pytania postaramy się poszukać odpowiedzi razem z Jakubem Pacześniakiem z Instytutu Książki oraz Piotrem Kaszczyszynem z Klubu Jagiellońskiego.
Moderatorem spotkania będzie związany z Piekarami Śląskimi poeta i prawnik Michał Muszalik.

---------------------------------------

Jakub Pacześniak – poeta i tłumacz. Ukończył filologię polską i filologię słowiańską (specjalność filologia czeska) na Uniwersytecie Jagiellońskim. W prasie literackiej zadebiutował w 1996 roku. Autor arkusza "Ich pięć" oraz trzech zbiorów wierszy "Własny rachunek", "W ciemności słowa" i "Dno oka"'. Tłumacz z języka czeskiego. W jego przekładzie ukazało się „Auteczko” Bohumila Hrabala oraz "Praga z Hrabalem" Tomáša Mazala.

Piotr Kaszczyszyn - redaktor naczelny klubjagiellonski.pl oraz współredaktor naczelny czasopisma idei „Pressje”. Członek Klubu Jagiellońskiego. Doktorant w Instytucie Nauk Politycznych i Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Michał Muszalik - Prawnik i poeta. Ukończył prawo na Uniwersytecie Śląskim. Autor tomu wierszy "Węgiel, kryształ, kamień. Wiersze z lat 2012-2015". Członek Klubu Jagiellońskiego.