Strażacy-ochotnicy z OSP Dąbrówka Wielka otrzymają nowy samochód. Zakup ten będzie możliwy dzięki dofinansowaniu uzyskanemu przez władze miasta w ramach Funduszu Sprawiedliwości.

Prezydent Piekar Śląskich Sława Umińska-Duraj, wraz z Naczelnikiem Wydziału Finansowo-Budżetowego Urzędu Miasta Piekary Śląskie Anną Machurą, odebrała wczoraj, 3 października, w Warszawie – z rąk wiceministra sprawiedliwości Michała Wójcika – dofinansowanie w ramach Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej – Funduszu Sprawiedliwości. Uzyskana kwota w wysokości 196 020 złotych przeznaczona zostanie na potrzeby Ochotniczej Straży Pożarnej w Dąbrówce Wielkiej. Jednostka ta otrzyma, dzięki dodatkowym środkom pieniężnym, lekki samochód kwatermistrzowski z napędem 4×4.

Zakup nowego pojazdu jest dobrym rozwiązaniem z kilku powodów. Przede wszystkim wpłynie na zwiększenie bezpieczeństwa mieszkańców miasta z uwagi na możliwość szybszego niesienia pomocy w przypadku zagrożenia. Ponadto prowadzenie akcji ratunkowych stanie się skuteczniejsze i znacznie sprawniejsze.

Łączny koszt tego przedsięwzięcia wynosi 198 tysięcy złotych, gmina z kolei przeznaczy na ten cel, ze środków własnych, sumę 1980 złotych. Zadanie zrealizowane zostanie, według założeń projektu, do 31 lipca 2020 roku.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.