Przygotowanie ścian pod malowanie to  niełatwa, ale kluczowa sprawa, jeżeli oczekuje się idealnego efektu końcowego podczas remontu. Nawet najlepsza, najdroższa farba nie będzie dobrze kryła, jeżeli ściany są przygotowane w niewłaściwy sposób. Poza tym wszelkie niedoskonałości czy skazy trudno jest ukryć. Kiedy oświetlimy pomieszczenie wszystkie nierówności na ścianie będzie widać jeszcze bardziej.  Bez pierwszego kroku, czyli wyrównania podłoża nie ma mowy o dobrze wyglądających ścianach. Nawet jeżeli mamy do dyspozycji pistolety do malowania. Na rynku istnieje duży wybór szlifierek do gładzi gipsowych takich jak szlifierka do gipsu żyrafa. Dzięki niej sprawnie, skutecznie a przede wszystkim dokładnie wygładzamy powierzchnię ścian. Porządna  zyrafa do gipsu musi mieć odpowiednią moc. Dobrej jakości szlifierka do gładzi nie musi być bardzo kosztowna. Wyrównywanie ścian może być niezwykle czasochłonne, jeżeli mamy do czynienia z dużym metrażem. Szlifierka do scian gipsowych to dzisiejszych czasach nie fanaberia osoby remontującej a urządzenie, które wykona precyzyjną i dokładną pracę. Choć warto pamiętać, że żadne urządzenie nie zastąpi umiejętności fachowca.  Żyrafy do gibsu można nabyć w wielu sklepach remontowo-budowlanych jak i przez internet.

Jaki papier wybrać?

Jeżeli mimo zalet i wygody w używaniu szlifierki do gipsu zyrafa zapada decyzja o szlifowaniu ręcznym, oprócz wyboru odpowiedniej pacy niezwykle istotny jest dobór papieru ściernego. Od jego rodzaju zależy jak szybko i sprawnie będa przebiegały prace. Wszystkie narzędzia niezbędne do szlifowania można dostać bez problemu w każdym markecie budowlanym. Warto też zaczerpnąć porady fachowca w doborze materiałów, aby zaoszczędzić czas i pieniędze. Nie warto mnożyć zbędnych wydatków i lepiej zainwestować w materiały lepszej jakości.  Należy zacząć od tego, że papiery ścierne posiadają różne gramatury. Nie zawsze wiadomo na jaką się zdecydować. Dla ułatwienia można zacząć od mniej ostrego papieru i najniższej gramatury 100. Następnie powoli przechodzić do wyższych gramatur. Pozwala to na uniknięcie rys na ścianach, które będą jeszcze bardziej widoczne na powierzchni, jeżeli pomalujemy ją farbą. W końcowym etapie szlifowania, kiedy nabierze się wprawy, należy użyć papieru ściernego o gramaturze 200-220. Czasami w szlifowaniu przydatne będzie użycie dodatkowej siatki wykonanej z węglika krzemu. Jest ona bardziej wytrzymała, ale wymaga również większych umiejętności od osoby wykonującej pracę. Siatki są bardziej wytrzymałe i dzięki temu, że są dwustronne starczą na dłużej. Warto jest również zwrócić uwagę na materiał z jakiego wykonana jest zarówno siatka czy papier ścierny. Warto zainwestować w papier z elektrokorundu szlachetnego, który zmniejsza ryzyko tworzenia rys podczas pracy.

Żaden fachowiec nie chce  powtarzać swojej pracy dwa razy i ciągle poprawiać nierówności i fuszerek . Wykonując pracę żyrafą do gipsu osiągnie się szybsze i dokładniejsze efekty niż bez użycia urządzenia. Warto wziąć pod uwagę fakt, że nie trzeba kupować  żyrafy szlifierki jeżeli planuje się remont jednorazowy. Można skorzystać z wielu ciekawych ofert wypożyczenia żyrafy szlifierki do gipsu czy innych sprzętów jak agregat do gładzi, agregat malarski. Jeżeli można sobie pozwolić tylko na jeden sprzęt, maszyna szlifująca żyrafa znacznie ułatwi szlifowanie.

Papier do szlifowania ścian