", "Polish Female"); } };
Wojskowa Komenda Uzupełnień w Chorzowie zaprasza wszystkich ochotników na szkolenie w ramach służby przygotowawczej w korpusie szeregowych zawodowych.
Służba Przygotowawcza przeznaczona jest dla ochotników o uregulowanym stosunku do służby wojskowej, a także nie podlegającym obowiązkowi odbycia przeszkolenia wojskowego. Najbliższy turnus służby przygotowawczej rozpocznie się w maju. Każdy kandydat musi jednak spełnić następujące warunki:

  • być niekarany(a) za przestępstwo umyślne,
  • posiadać obywatelstwo polskie,
  • posiadać odpowiednią zdolność fizyczną i psychiczną do pełnienia czynnej służby wojskowej,
  • mieć co najmniej osiemnaście lat i wykształcenie co najmniej gimnazjalne – w przypadku kształcenia na potrzeby korpusu szeregowych.

Wniosek o skierowanie na służbę przygotowawczą można wypełnić w Wojskowej Komendzie Uzupełnień w Chorzowie. Do wniosku należy dołączyć następujące dokumenty:

  • odpis, uwierzytelnioną kopię, elektroniczną kopię lub kopię świadectwa (dyplomu) potwierdzającego posiadane wykształcenie,
  • odpis, uwierzytelnioną kopię, elektroniczną kopię lub kopię dokumentów potwierdzających posiadane kwalifikacje.

Jeśli nie miałeś okazji odbyć żadnej z form czynnej służby wojskowej, a chciałbyś zostać zawodowym żołnierzem, zgłoś się do Wojskowej Komendy Uzupełnień w Chorzowie. Więcej informacji można znaleźć w informatorze poniżej oraz na stronie WKU w Chorzowie: TUTAJ.

Wojskowa Komenda Uzupełnień w Chorzowie
ul. 75-go Pułku Piechoty 3, 41-500 Chorzów
tel. 32 241 24 58, 32 261 124 556
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Pliki do pobrania