Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Piekary Śląskie

W sobotę, 9 marca, w naszym mieście odbył się Archidiecezjalny Turniej Piłki Nożnej Ministrantów w kategorii szkół podstawowych. Zdobywcy mistrzowskiego tytułu otrzymali awans do rozgrywek ogólnopolskich.

Sobotni turniej przyciągnął do Piekar Śląskich liczne grono młodych pasjonatów piłki nożnej – mistrzów rozgrywek dekanalnych. W rywalizacji uczestniczyło aż 31 zespołów. Zwycięski tytuł, a tym samym awans do zawodów ogólnopolskich, wywalczyli ministranci z Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Rybniku-Niedobczycach. Miejsce drugie zajęła drużyna reprezentująca Parafię św. Marii Magdaleny w Lubomii, zaś trzecie zawodnicy z Parafii Matki Boskiej Wszechpośredniczki Łask i św. Antoniego w Jedłowniku.

Prócz nagród drużynowych przyznane zostały również wyróżnienia indywidualne. Tytuł najlepszego zawodnika turnieju trafił do Igora Szyry z Parafii św. Marii Magdaleny w Lubomii. Najlepszym strzelcem wybrany został z kolei Kamil Marszolik z Parafii NSPJ w Rybniku-Niedobczycach, a najlepszym bramkarzem – Krzysztof Cieciera z Parafii MB Wszechpośredniczki Łask i św. Antoniego w Jedłowniku. Szczegółowe wyniki sobotnich meczów znaleźć można TUTAJ.

Archidiecezjalne rozgrywki zostały zorganizowane przez Parafię Najświętszej Marii Panny i św. Bartłomieja w Piekarach Śląskich oraz przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Piekarach Śląskich. Honorowy patronat nad wydarzeniem sprawowała Prezydent Miasta Piekary Śląskie Sława Umińska-Duraj.

Serdecznie gratulujemy wszystkim zwycięzcom i zachęcamy do obejrzenia fotorelacji z sobotniego turnieju!


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.