Już 29 sierpnia 2022 roku w Spółdzielczym Domu Kultury przy ul. Kazimierza Wielkiego 1 będzie można spotkać wspaniałe osobowości kulturalne z Piekar Śląskich i okolic, a wszystko to w ramach Festiwalu Aktywności Kulturalnej, który realizuje Spółdzielczy Dom Kultury w Piekarach Śląskich oraz Miejska Biblioteka Publiczna im. im. Teodora Heneczka w Piekarach Ślaskich.
Zapraszamy w godzinach 13.00 – 20.00 – wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.
- roboty edukacyjne Photon
- okulary VR Oculus
- książki interaktywne z rozszerzoną rzeczywistością
- magiczne kolorowanki,
- warsztaty malowania na wodzie “Ebru”,
- długopisy 3D,
- rękodzieło, kuchnia śląska, strój śląski
- artefakty historyczne
- Prace FOTO AKADEMII Piekary Śląskie
- Malarstwo i rzeźba – Michał Rejner
- Rysunek i malarstwo – Kolektyw Artystyczny byłego KN w Bytomiu
- Stowarzyszenie Tłumaczy Literatury (Odział Południowy) – “Czym jest tłumaczenie literatury”
- Puzzle 3D z kolekcji Mirosława Kaczmarka
- stoisko z tatuażami brokatowymi
- stoisko do robienia zdjęć z ramką społecznościową “Chodzę do biblioteki”
- pokaz baniek mydlanych XXL
- pokaz book nooków
- zamki dmuchane
- lodowe granity, waty cukrowe
- animacje muzyczne FLUO
- możliwość zakupu prac wystawców i gadżetów książkowych
- Ewelina Sobczyk
- Mateusz Adamczyk
- Zdzisław Smucerowicz
- Witold Pełka
Ewelina Sobczyk – absolwentka katowickiej Akademii Muzycznej, śpiewaczka operowa, wokalistka sprawnie poruszająca się w wielu stylach muzycznych, aktorka teatrlana i dubbingowa, prezenterka telewizyjna, animatorka kultury, nauczycielka śpiewu. Na stałe związana z Teatrem Muzycznym Arte Creatura oraz Polskim Teatrem Muzycznym “Scena Retro” z Warszawy. Kierownik artystyczna Harcerskiego Zespołu Artystycznego “Słoneczni” w katowickim Pałacu Młodzieży. Współpracowała m.in. z Filharmonią Śląską, Gliwickim Teatrem Muzycznym, Piwnicą pod Baranami, TVP3 Katowice, JimJam Polsat.
Zdzisław Smucerowicz – kompozytor, organista, pianista i edukator muzyczny. Absolwent Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Od lat związany z Miastem Ogrodów, koordynator projektu Katowicki Orkiestrowy Uniwersytet Ludowy, nauczyciel rytmiki. Posiada szeroki repertuar: od liturgicznego, przez klasyczny, aż do rockowego i jazzowego. Cechuje go rzadka umiejętność improwizacji. Na co dzień jest organistą w parafii św. Augustyna w Lipinach, koncertuje z solistami i kameralnymi składami instrumentalnymi, ale na swoim koncie ma również występy w orkiestrze symfonicznej. Prowadzi cykliczne minikoncerty dla dzieci oraz warsztaty muzyczne dla dzieci i młodzieży w świetlicach specjalistycznych w Katowicach.
Witold Pelka – polonista, satyryk i konferansjer specjalizujący się w lekkich narracjach do muzyki klasycznej. Współpracuje z wieloma artystami, prowadzi koncerty Filharmonii Kaliskiej. Wraz z przyjaciółmi z Polskiego Teatru Muzycznego „Scena Retro” występował w Piwnicy pod Baranami. Twórca scenariuszy do widowisk muzycznych prezentowanych na wielu scenach w całej Polsce. Laureat i finalista licznych konkursów satyrycznych. Dwukrotny zdobywca miana „Księcia Łgarzy” w konkursie literackim pod patronatem „Trójki”. Jego dramat radiowy „I w anioły” został zrealizowany w Teatrze Polskiego Radia, a także wydano go drukiem w Instytucie Teatralnym im. Zbigniewa Raszewskiego. Pisze teksty kabaretowe i komponuje. Twórca cyklu muzycznego „Perły w Koronie” promującego muzykę kameralną. Współpracuje z czasopismem „Biblioteka w szkole”. Opublikował ponad 20 scenariuszy teatralnych i tekstów metodycznych. Instruktor teatralny. W Internecie można posłuchać jego „Reportażyków terenowych” – podcastów satyrycznych. Inspirują go kultura 20 – lecia międzywojennego oraz literatura pogranicza gatunkowego. Czasami jego głos słychać w Polskim Radiu Wrocław, czyta tam swoje humoreski. Opublikował książki związane z regionem, w którym mieszka: „Rewers – ostrzeszowskie podwórka” oraz „Złotą księgę anegdot szkolnych”. Dużo myśli o świecie – z uśmiechem!