15 stycznia br. ruszyła rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19 dla seniorów, którzy skończyli 80 lat. 22 stycznia zarejestrować się będą mogły również osoby powyżej 70. roku życia. Szczepienia dla tych grup rozpoczną się 25 stycznia 2021 r. Na terenie Piekar Śląskich uruchomiono pięć punktów szczepień. Funkcjonuje także infolinia dla mieszkańców miasta – 32 39 39 407.

Rejestracja na szczepienie jest możliwa na kilka sposobów – za pomocą infolinii 989, przez Internet oraz bezpośrednio w konkretnym punkcie szczepień. Stopniowo szczepionki będą udostępniane kolejnym grupom wiekowym. Już teraz można zgłosić swoją chęć zaszczepienia przez formularz online. W momencie uruchomienia rejestracji dla Twojej grupy, dostaniesz maila.

Punkty szczepień na terenie Piekar Śląskich:

Centrum Medyczne GABOS Poradnie Specjalistyczne
ul. Inwalidów Wojennych 79
41-945 Piekary Śląskie
tel: 32 390 36 00

Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej “Przychodnia Julian”
ul. Gen. Jerzego Ziętka 30
41-940 Piekary Śląskie
tel: 32 288 20 02

Poradnia lekarza POZ
ul. M. Skłodowskiej-Curie 81
41-949 Piekary Śląskie
tel: 516 029 735

Poradnia POZ dla dorosłych
ul. Bytomska 64
41-940 Piekary Śląskie
tel: 32 668 66 20

Punkt szczepień
ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego 5
41-940 Piekary Śląskie
tel: 32 428 24 66

Przed przyjściem do punktu zarejestruj się na szczepienie przeciw COVID-19.

Kto może się zarejestrować?

  • Od 15 stycznia do 21 stycznia 2021 r. – osoby, które skończyły 80 lat.
  • Od 22 stycznia 2021 r. – osoby, które skończyły 70 lat.

Szczepienia dla osób powyżej 70. roku życia ruszą 25 stycznia 2021 r.

Jak możesz się zarejestrować?

  • Zadzwoń na całodobową i bezpłatną infolinię – 989,
  • zarejestruj się elektronicznie poprzez e-Rejestrację dostępną na

    pacjent.gov.pl

    ,
  • skontaktuj się bezpośrednio z punktem szczepień.

Podczas rejestracji wybierzesz dokładny termin Twojego szczepienia, a następnie otrzymasz SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty.

Do rejestracji nie potrzebujesz żadnych dodatkowych danych czy dokumentów, wystarczy że podasz swój nr PESEL.

Dla osób, które nie są w stanie samodzielnie dotrzeć do punktu szczepień, uruchomione zostały mobilne zespoły szczepiące. Jeśli potrzebujesz pomocy, zarejestruj się na szczepienie bezpośrednio w punkcie szczepień. Informacje, które punkty szczepień w okolicy dysponują zespołami wyjazdowymi, dostępna jest na infolinii pod numerem telefonu 989.

Szczepimy się przeciw COVID-19! Obecnie trwają szczepienia osób z grupy „zero”, wskazanej w Narodowym Programie Szczepień. To m.in. personel medyczny i niemedyczny szpitali, pracownicy domów pomocy społecznej oraz miejskich ośrodków pomocy społecznej, także zatrudnieni w aptekach, hurtowniach farmaceutycznych, studenci medycyny. Proces szczepień – zgodnie z programem – będzie realizowany etapami. Natomiast już teraz udostępniona została mapę z lokalizacjami punktów szczepień w całym kraju. Będzie ona na bieżąco aktualizowana. Sprawdź, gdzie jest Twój punkt szczepień!

Zgodnie z narodowym programem szczepień ochronnych, punkt szczepień uruchomiono w każdej gminie.

Zapoznaj się z Narodowym Programem Szczepień

.

Miejsca gdzie można będzie wykonać szczepienie

Pytania i odpowiedzi w sprawie szczepień

Infolinia Narodowego Programu Szczepień

Rejestracja online na szczepienie

www.szczepimysie

W jakiej kolejności będą się szczepić Polacy.

Etap 0: pracownicy sektora ochrony zdrowia (w tym wykonujący indywidualną praktykę), pracownicy Domów Pomocy Społecznej i Miejskich Ośrodków Pomocy Społecznej oraz personel pomocniczy i administracyjny w placówkach medycznych, w tym stacjach sanitarno-epidemiologicznych.

Etap I: pensjonariusze Domów Pomocy Społecznej oraz Zakładów Opiekuńczo-Leczniczych, pielęgnacyjno-opiekuńczych i innych miejsc stacjonarnego pobytu, osoby powyżej 60. Roku życia w kolejności od najstarszych, służby mundurowe, nauczyciele.

Etap II: osoby w wieku poniżej 60. Roku życia z chorobami przewlekłymi zwiększającymi ryzyko ciężkiego przebiegu COVID-19, albo w trakcie diagnostyki i leczenia, wymagającego wielokrotnego lub ciągłego kontaktu z placówkami ochrony zdrowia, osoby bezpośrednio zapewniające funkcjonowanie podstawowej działalności państwa i narażone na zakażenie ze względu na częste kontakty społeczne.

Etap III: przedsiębiorcy i pracownicy sektorów zamkniętych na mocy rozporządzeń ws. Ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, powszechne szczepienia pozostałej części populacji dorosłej.