Projekt "Pod biało-czerwoną". Zbieramy głosy, by dumnie uczcić święto!

Eksponowana biało-czerwona flaga jest oznaką szacunku dla polskich wartości. Gdy powiewa nad miastem, można poczuć przynależność do tej wielkiej zbiorowości, którą jest naród. To szczególnie ważne w 2020 roku, gdy świętujemy 100 rocznicę wygranej wojsk polskich nad bolszewikami podczas Bitwy Warszawskiej. W naszym mieście też może stanąć okazały maszt, na którym eksponowany będzie nasz narodowy symbol. Dużo zależy od naszego zaangażowania.

Piekary Śląskie biorą udział w projekcie “Pod biało-czerwoną”, który zakłada sfinansowanie przez Rząd Rzeczypospolitej Polskiej zakupu masztów i flag w każdej z gmin w Polsce, której mieszkańcy dołączą do projektu. Inicjatywa zakupu masztu i flagi zależeć będzie od zaangażowania mieszkańców oddających swoje głosy.

Co należy zrobić?

Aby wziąć udział w akcji, należy zebrać – w przypadku Piekar Śląskich – 500 głosów poparcia online za pomocą rządowego serwisu internetowego, gdzie opisano szczegółowe cele projektu. Swoje wsparcie dla inicjatywy zakupu masztu i umieszczonej na nim flagi, która będzie dumnie eksponowana na terenie gminy, mieszkańcy Piekar Śląskich mogą wyrazić, klikając na przycisk oddaj głos poparcia.

Po kliknięciu na przycisk internauta przenoszony jest do ankiety, gdzie należy wpisać szereg wymaganych danych: imię, nazwisko, województwo, powiat, gmina i adres e-mail. Po wszystkich wystarczy wyrazić zgodę na przetwarzanie danych zgodnie z RODO i gotowe.

Chętni mają czas na oddanie swojego głosu do 11 listopada 2020 roku (do godziny 23:59). Decyzja o tym, czy projekt zostanie zrealizowany w gminie, podjęta zostanie do 29 listopada. Regulamin jest do pobrania ze strony internetowej bialoczerwona.www.gov.pl.

Projekt “Pod biało-czerwoną”

„Pod biało-czerwoną” to projekt, który ma zjednoczyć nasz kraj i jego mieszkańców. Nie tylko uhonoruje Poległych za wolność i niepodległość naszej Ojczyzny, ale także zachęci do patriotycznych postaw i dumy z bycia Polakami.

Ta patriotyczna inicjatywa będzie opierała się o zapał i działanie mieszkańców naszych Małych Ojczyzn.

Celem projektu jest także godne upamiętnienie zwycięstwa wojsk Rzeczypospolitej nad armią bolszewicką w Bitwie Warszawskiej 1920 roku. Umieszczenie flagi na maszcie w wyjątkowym miejscu to dowód na to jak ważne są symbole narodowe w życiu Polaków. Te, za które życie w walce o wolność Ojczyzny poświęcali nasi przodkowie.