18 maja 2023 roku o godz. 17.30 zapraszamy do Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Teodora Heneczka przy ul. Kalwaryjskiej 62d na spotkanie autorskie z Krzysztofem Kusiem i jego debiutancką książką “Pogranicza. Opowieści nieoczywiste”, która ukazała się w marcu bieżącego roku nakładem Wydawnictwa E-bookowo.

„Pogranicza. Opowieści nieoczywiste”, literacki debiut Autora, to zaproszenie do fascynującej podróży, która raz rozpoczęta, chyba nigdy już tak naprawdę się nie kończy. Metafizyka drogi to z jednej strony przemierzanie rozmaitych szlaków w otaczającej nas przestrzeni, tych dłuższych i także tych krótszych oczywiście, z drugiej zaś to pasjonująca wyprawa w głąb własnego ja, w ów nie do końca uchwytny, złożony, pogmatwany i często wręcz nieprawdopodobny świat najbardziej zaskakujących, onirycznych, mglistych marzeń. Snuta nieśpiesznie opowieść zabiera Czytelników na jurajskie ścieżki, pełne meandrów, bezdroży, tajemniczych miejsc i dziwnych załamań czasu. Kilkanaście mikropowieści tworzy integralny, wielowątkowy, barwny witraż, zdumiewający frapującymi kontrastami i dopełniającymi się w wielu równorzędnych interpretacjach przeciwieństwami.

Krzysztof Kuś urodził się w 1984 r. w Sosnowcu, choć tak naprawdę w jego żyłach płynie krew babiogórskich górali z Zawoi. Zamiłowanie do wszelakich regionalizmów sprawiło, że obecnie mieszka w Piekarach, starając się łączyć w codziennym życiu tradycję beskidzkich przodków z bogatą kulturą i historią Śląska. Absolwent teologii na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie. Działacz społeczny, który w 2009 r. założył Obywatelski Komitet Obrony Kolei Województwa Śląskiego, a następnie z sukcesami koordynował jego prace. Były dziennikarz, współpracujący przez lata m.in. z branżowym „Rynkiem Kolejowym”. Autor licznych artykułów i tekstów informacyjnych z dziedziny transportu publicznego. W 2011 r. nominowany do prestiżowej nagrody „Człowiek roku – przyjaciel kolei” w kategorii „Dziennikarz Roku”. Pasjonat starych parowozów i fan pieszych wędrówek. Miłośnik zwierząt, starający się możliwie najlepiej porozumieć z psem, kotem i koniem. Wielbiciel klasycznej porcelany, orientalnej herbaty i mechanicznych, ręcznie nakręcanych zegarków. Czytanie i książki kochał od zawsze, podobnie jak pisanie wiecznym piórem. Wielki fan literatury francuskiej z Balzackiem na czele, ale także rodzimych powieści Kraszewskiego, Gołubiewa, Bunscha i Olgi Tokarczuk. Od dziecka marzył o wydaniu własnej książki. „Pogranicza. Opowieści nieoczywiste” to pierwsza pozycja autora, będąca zwieńczeniem pewnej długiej drogi i zarazem początkiem fascynującej przygody z magiczną alchemią słowa, która bez wątpienia zaowocuje niebawem kolejnymi tytułami.

Spotkanie odbędzie się w ramach cyklu Piekary Literackie.