• Potrącenie 61-latki na przejściu dla pieszych

  Piekarscy śledczy wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło wczoraj na ul. Bytomskiej w Piekarach Śląskich. Kierujący volvo potrącił 61-latkę, która przechodziła przez oznakowane przejście dla pieszych. Ranna kobieta trafiła do szpitala. Apelujemy o rozsądek za kierownicą, szczególnie teraz, gdy warunki na drogach są wymagające, nawet dla doświadczonych kierowców.

 • W okresie od 13 grudnia do 18 stycznia strażacy z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Piekarach Śląskich przeprowadzili 16 spotkań z uczniami, nauczycielami oraz dyrekcjami 10 szkół podstawowych, 4 zespołów szkół oraz 2 zespołów szkolno-przedszkolnych.

  Krótko po godzinie 7.00 18 stycznia do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Piekarach Śląskich dotarła informacja o wydobywającym się dymie z klatki wentylacyjnej w jednym z mieszkań w budynku wielorodzinnym w Piekarach Śląskich. Ponadto lokatorzy zgłaszali dolegliwości typowe dla zatrucia tlenkiem węgla, to jest złe samopoczucie, zawroty głowy oraz wymioty.

 • Recydywista zatrzymany na gorącym uczynku

  Policjanci z piekarskiej komendy zatrzymali 44-latka, który pod osłoną nocy usiłował dokonać kradzieży paliwa ze stojącego na parkingu samochodu ciężarowego. Mężczyzna na widok policjantów próbował oddalić się z miejsca kradzieży, jednak uniemożliwiła mu to odpowiednia reakcja mundurowych. Zatrzymany usłyszał już zarzuty. Z uwagi na to, że dopuścił się czynu w warunkach wielokrotnej recydywy, grozi mu nawet do 15 lat więzienia.

 • Dwa zakazy to za mało

  Współpraca ze społeczeństwem jest niezwykle istotną kwestią. To dzięki zgłoszeniu osoby, policjanci z piekarskiej drogówki zatrzymali mężczyznę, który za nic miał wyroki sądu. 61-latek posiada aktywne dwa zakazy prowadzenia pojazdów mechanicznych, mimo to w dalszym ciągu wsiada „za kółko”. Za popełnione przestępstwo niestosowania się do wyroku sądu, mężczyźnie grozi do 5 lat za kratami.

 • Miejska Biblioteka Publiczna w Piekarach Śląskich przyjmuje zapisy kandydatów chętnych do wzięcia udziału w programie “Kompetencje XXI wieku”...

  Zapraszamy uczniów klas IV i V na warsztaty edukacji globalnej pod nazwą "Czekolada słodko-gorzka" ...

 • ŻYCZENIA OD KOMENDANTA GŁÓWNEGO POLICJI Z OKAZJI DNIA BABCI I DZIADKA

  Wszystkim Babciom i Dziadkom, z okazji ich święta, życzenia spokojnych i bezpiecznych chwil, jak najdłuższego zachowania swojej aktywności oraz tego aby mądrość i doświadczenie życiowe służyły młodszym pokoleniom składa Komendant Główny Policji.

 • DROGA BABCIU! DROGI DZIADKU! NIE DAJCIE SIĘ OSZUKAĆ!

  Z okazji Dnia Babci i Dziadka oprócz życzeń i upominków podarujmy seniorom wiedzę na temat przestępców, którzy metodami "na wnuczka", "na policjanta" wykorzystując zaufanie oraz chęć niesienia pomocy nadal oszukują osoby starsze, które często tracą dorobek swojego życia. Policja wspólnie z PKO Bankiem Polskim przypominają w jaki sposób ustrzec się przed oszustami.

 • Piekarska policjantka nominowana do tytułu „Osobowość Roku 2018”

  Sierż. sztab. Aleksandra Zydyk z piekarskiej komendy drugi raz z rzędu nowy rok zaczyna od nominacji do tytułu „Osobowość Roku”. Policjantka zajmująca się profilaktyką społeczną, w 2017 roku została laureatką za działalność w Piekarach Śląskich, z kolei w bieżącym roku doczekała się nominacji za aktywną pracę z młodzieżą. Głosowanie potrwa do 6 lutego.

 • Dwóch 21-latków zatrzymanych z narkotykami

  Kryminalni z piekarskiej jednostki zatrzymali dwóch 21-latków, którzy posiadali przy sobie środki odurzające. W wyniku przeszukania przy osobach zabezpieczono 50 działek dilerskich marihuany oraz ponad 40 działek amfetaminy. Mieszkańcy Piekar Śląskich usłyszeli już zarzuty, po czym dobrowolnie poddali się karze. O dalszym losie zatrzymanych mężczyzn zadecyduje teraz sąd.

 • REAGUJ, KIEDY WIDZISZ NIEPOKOJĄCE SYTUACJE

  Widzisz w swoim miejscu zamieszkania coś niepokojącego, a może chciałbyś nas poinformować o tym, że młodzież kąpie się w miejscach niestrzeżonych? Przypominamy, że będąc świadkiem niepokojących sytuacji możesz skorzystać z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. To interaktywne narzędzie dające każdemu obywatelowi możliwość wpłynięcia na bezpieczeństwo w swoim rejonie.

 • UWAGA NA CZAD!

  Sezon grzewczy został już dawno rozpoczęty. Przed nami długi mroźny okres, a co za tym idzie palenie w kominkach, piecach czy korzystanie z grzewczych urządzeń gazowych. Niestety każdego roku śmiercionośny czad zbiera swoje tragiczne żniwo. Zróbmy wszystko, aby w tym sezonie zimowym właściwie zabezpieczyć siebie i swoich bliskich przed tym cichym zabójcą.

 • „NIE REAGUJESZ-AKCEPTUJESZ”

  Chcesz przekazać ważną informację na temat świadków lub sprawców kradzieży, włamania, dewastacji, wypadku lub innego zdarzenia kryminalnego. Widzisz coś niepokojącego w swojej okolicy. Napisz do nas w formularzu „Powiadom nas”. Zachęcamy do skorzystania z tej formy komunikacji. Pamiętaj „Nie reagujesz-akceptujesz”.

 • 36 000 KOMUNIKATÓW W INTERNETOWYM PORTALU POLICJI ŚLĄSKIEJ

  Nowoczesny portal internetowy Policji Śląskiej działa od 12 lat. W tym czasie zamieściliśmy w nim ponad 36 tysięcy komunikatów prasowych. Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach „w sieci” jest już jednak od 1998 roku, czyli przeszło 20 lat. Policyjne informacje, za pośrednictwem mass mediów oraz portali społecznościowych, trafiają do szerokiego grona odbiorców. Nad wszystkimi czuwa Zespół Prasowy KWP w Katowicach oraz oficerowie prasowi komend miejskich i powiatowych garnizonu śląskiego.

 • UTRACIŁEŚ DOKUMENTY? ZASTRZEŻ JE W BANKU!

  Kradzież albo zgubienie dowodu osobistego, prawa jazdy, paszportu czy innego dokumentu tożsamości to bardzo poważny problem, mogący doprowadzić do szeregu trudnych do wyjaśnienia sytuacji z wykorzystaniem naszych danych do celów przestępczych. Aby dowiedzieć jak można się przed tym ochronić zachęcamy do zapoznania się z zawartymi na tej stronie informacjami.

 • REAGUJ NA PRZEMOC W RODZINIE !

  Bicie, krzyki, awantury, znęcanie fizyczne i psychiczne - to tajemnica wielu polskich rodzin. "To, co dzieje się w domu powinno w domu pozostać.", "To sprawa rodzinna." - w taki właśnie sposób ofiary przestępstw związanych z przemocą w rodzinie tłumaczą często fakt nie informowania Policji o sytuacji, w jakiej się znajdują. Zdarza się, że ukrywane przez wiele lat problemy wychodzą na światło dzienne dopiero wówczas, gdy dochodzi do tragedii.

 • UWAGA NA OSZUSTÓW !

  Kolejny raz apelujemy o czujność przy kontaktach z pracownikami firm oraz instytucji. Oszuści działają w sposób coraz bardziej wyrafinowany, wykorzystując naszą niewiedzę i naiwność. Policjanci z Piekar Śląskich każdego dnia uświadamiają mieszkańców jak istotna jest wiedza dotycząca działania oszustów i jak prawidłowo zareagować w takich przypadkach.

 • POLICYJNE DZIAŁANIA PN. „TELEFONY”

  Policjanci ruchu drogowego w całym kraju prowadzą dzisiaj ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne pn. „TELEFONY". Mają one na celu egzekwowanie stosowania się kierujących do zakazu korzystania podczas jazdy z telefonu wymagającego trzymania słuchawki lub mikrofonu w ręku.

 • 7.02.2019 o godz. 17:00 zapraszamy na spotkanie autorskie z Piotrem Tymińskim - autorem powieści historycznych...

  Uwaga Rodzice trzylatków (rocznik 2016). Kontynuujemy realizację projektu Mała książka wielki człowiek w Bibliotece Centralnej oraz w Filii nr 2, Filii nr 6 i Filii nr 9...