• Terminy i limity przyjęć kandydatów do służby w Policji w 2019 roku

  Przedstawiamy terminy i limity przyjęć kandydatów do służby w Policji w 2019 roku, które zostały przez Komendanta Głównego Policji określone dla województwa śląskiego.

 • Odprawa roczna w piekarskiej komendzie

  W piątek w Komendzie Miejskiej Policji w Piekarach Śląskich odbyła się narada podsumowująca pracę piekarskiej policji w 2018 roku. Nadkom. Robert Klimek, przedstawił wyniki osiągnięte przez piekarskich policjantów, a także wskazał priorytety na rok bieżący. W odprawie uczestniczył Pierwszy Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji insp. Roman Rabsztyn.

 • Nowe radiowozy dla piekarskich policjantów

  Od dzisiaj na piekarskich drogach spotkać będzie można zupełnie nowe radiowozy. Samochody zostały zakupione ze środków Urzędu Miasta Piekary Śląskie oraz budżetu Policji. Ople Astra o mocy 200 koni mechanicznych uzupełnią dotychczasowe zasoby piekarskiej jednostki. Uroczyste przekazanie kluczyków odbyło się podczas piątkowej odprawy rocznej.

 • Nietrzeźwy z 2 promilami i zakazem nie zatrzymał się do kontroli

  Sobotnie ogólnopolskie działania „Alkohol i narkotyki” w Piekarach Śląskich zakończyły się zatrzymaniem 59-letniego kierującego. Mężczyzna chcąc uniknąć kontroli trzeźwości najpierw zmienił kierunek jazdy, po czym nie reagując na sygnały policjantów nie chciał zatrzymać swojego pojazdu. Przyczyną zachowania mieszkańca Piekar Śląskich był fakt, że był on pod wpływem alkoholu. Na domiar złego nieodpowiedzialny kierowca nie zastosował się do zakazu prowadzenia pojazdów wydanego przez sąd.

 • NIK POZYTYWNIE O REALIZACJI PROGRAMU MODERNIZACJI SŁUŻB MUNDUROWYCH

  Zakończyła się kontrola NIK w Policji. Inspektorzy sprawdzili realizację Programu Modernizacji Służb Mundurowych w okresie 2017-2018. Zakupy, inwestycje, modernizacje, przetargi zostały przeprowadzone prawidłowo. NIK wysoko oceniła nadzór Komendanta Głównego Policji nad realizacją Programu.

 • Próbował uciekać przez okno, został zatrzymany przez policjantów

  Wczoraj tuż po godzinie 6:00 policjanci z piekarskiej komendy zaskoczyli swoją wizytą 28-latka poszukiwanego listem gończym. Mężczyzna nie zamierzał dobrowolnie się poddać, dlatego konieczne było siłowe otwarcie drzwi mieszkania. Zdesperowany mieszkaniec Piekar Śląskich próbował jeszcze uciekać przez okno… ale tam czekali na niego mundurowi Po zatrzymaniu mężczyzna został doprowadzony do aresztu, gdzie czeka go kilka lat za kratami.

 • BEZPIECZEŃSTWO W TRAKCIE XXVII FINAŁU WOŚP - PORADY

  Jak co roku, nad bezpieczeństwem XXVII Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy będzie czuwało kilka tysięcy policjantów. W tym dniu na ulicach pojawi się zdecydowanie większa liczba patroli. Jeśli będziemy świadkami sytuacji wymagającej interwencji mundurowych alarmujmy, dzwoniąc pod bezpłatne numery telefonów 997, 112.

 • NIEALIMENTACJA JEST PRZESTĘPSTWEM

  Zmiany w kodeksie karnym w zakresie uchylania się od obowiązku alimentacyjnego spowodowały wzrost prowadzonych spraw z tej kategorii przestępczości przez śledczych. Zgodnie z obowiązującymi przepisami wystarczy, aby zaległość z tytułu niezapłaconych alimentów stanowiła równowartość 3 świadczeń, a osoba zobowiązana do płacenia alimentów może narazić się na odpowiedzialność karną. Grozi jej za to nawet 1 rok więzienia.

 • ZAPRASZAMY KIEROWCÓW W WIEKU 18-25 LAT I 50+ NA BEZPŁATNE WARSZTATY

  Po raz kolejny, być może ostatni, zapraszamy wszystkie osoby do uczestnictwa w zajęciach, które przeprowadzane będą w Katowicach na terenie Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego. Zajęcia są bezpłatne i kierowane do dwóch grup kierujących: w wieku: 18-25 lat i 50+. Uczestnicy będą mogli zapoznać się z zasadami bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz przećwiczyć jazdę samochodem w trudnych warunkach.

 • Kontrole autokarów w Piekarach Śląskich

  W związku z rozpoczynającymi się feriami zimowymi, spodziewamy się, jak co roku, zwiększonego ruchu pojazdów, w szczególności na głównych trasach prowadzących do atrakcyjnych turystycznie miejscowości województwa śląskiego. Wzrasta także ilość autokarów przewożących dzieci i młodzież do miejsc zimowego wypoczynku. Aby wszyscy dotarli bezpiecznie na miejsce, a później szczęśliwie wrócili do domów, będą nad tym czuwali śląscy policjanci.

 • Areszt za znęcanie się nad żoną

  Policjanci z Piekar Śląskich zatrzymali 76-latka podejrzanego o znęcanie się nad żoną. Mężczyzna w środku nocy miał pobić kobietę, która z obrażeniami została zabrana do szpitala. W ubiegły piątek, sąd na wniosek prokuratora zastosował wobec mężczyzny 3-miesięczny areszt. Za przemoc domową oprawcy grozi do 5 lat więzienia.

 • Zabezpieczenie Orszaku Trzech Króli

  W minioną niedzielę mundurowi zabezpieczali Orszak Trzech Króli, który przeszedł ulicami Piekar Śląskich. Przejście uczestników zabezpieczali policjanci z miejscowej drogówki. Stróże prawa dbali w tym czasie o bezpieczeństwo osób biorących udział w przemarszu ale także pozostałych uczestników ruchu drogowego.

 • Mirabelka - wyjątkowa książka, wyjątkowy temat w wyjątkowym czasie - 100 lecia Niepodległej...

  Zapraszamy uczniów klas 1 - 3 na warsztaty literackie pt. W OCZEKIWANIU, których tematem będą zwyczaje  i obrzędy bożonarodzeniowe...

  10 stycznia 2019 roku (czwartek) o godz. 17:00 zapraszamy na wernisaż wystawy Andrzeja Karpińskiego  pt. „Portret Górnego Śląska. Malarstwo, grafika rysunek” 

  Informujemy, że rozpoczynają się zapisy na zajęcia dla najmłodszej grupy dzieci. Poniżej przedstawiamy harmonogram zajęć w styczniu 2019 dla wszystkich klas/grup:

  Zapraszamy do udziału w konkursie plastycznym organizowanym z okazji 210. rocznicy urodzin Louisa Braille'a...

 • JAK ZACHOWAĆ SIĘ NA MIEJSCU ZDARZENIA DROGOWEGO?

  Śląscy policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze. Ostatnie dni pokazują, że zimowa aura może przysporzyć kierowcom problemów. Ujemne temperatury, opady śniegu, błoto pośniegowe - to wszystko powoduje, że na drogach jest ślisko i niebezpiecznie. Co jednak, gdy już znajdziemy się na miejscu zdarzenia drogowego? Policja przypomina jak zachować się w przypadku kolizji lub wypadku.

 • BEZPIECZEŃSTWO NA STOKACH. PRZYPOMINAMY PODSTAWOWE ZASADY

  Rozpoczął się sezon zimowy. Pragnąc wypocząć na stokach, trzeba pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Przypominamy najważniejsze z nich.

 • Poszukiwany Piotr Boszko (Robok)

  Policjanci z Piekar Śląskich poszukują Piotra Boszko (nazwisko rodowe: Robok). 58-latek jest poszukiwany listem gończym wydanym przez sąd. Wszystkie osoby mogące pomóc w ustaleniu miejsca pobytu osoby poszukiwanej proszone są o kontakt z Komendą Miejską Policji w Piekarach Śląskich pod nr tel. (32) 3936 200 bądź z najbliższą jednostką Policji.

 • Informujemy, że rozpoczynają się zapisy na zajęcia dla najmłodszej grupy dzieci. Poniżej przedstawiamy harmonogram zajęć w styczniu 2019 dla wszystkich klas/grup: