kolagen w tabletkach

Chyba każdy dziś wiem, że kolagen naturalnie występuje w ludzkim organizmie. To substancja, która odpowiada m.in. za budowanie tkanki łącznej. Jest niezwykle ważną składową skóry, mięśni, kości, ale także ścięgien czy stawów. Z wiekiem w naszym organizmie pojawia się go coraz mniej, co wpływa na powolną degradację ciała. Można jednak ten proces zahamować, a nawet go w jakimś stopniu odwrócić. Pomocne w tym będą suplementy.

Niski poziom kolagenu w organizmie ma wpływ na obniżenie elastyczności skóry. Pojawia się też problem z jej nawilżeniem. W stawach ubywa mazi, co może przejawiać się bólem przy codziennym poruszaniu się. Chrząstki również nie są już tak elastyczne i wytrzymałe jak kiedyś. Braki kolagenu można uzupełniać bez kosztownych procedur i zabiegów.

Dlaczego kolagen jest tak ważny?

Gdybyśmy chcieli narysować kolagen i jego wpływ na nasz organizm, warto byłoby przedstawić go jako rusztowanie, ustawione wokół budynku. To wsparcie dla murów, które symbolizują nasz cały organizm. Jak łatwo się domyślić, kolagen pełni wiele arcyważnych funkcji. Najbardziej znany jest z poprawiania elastyczności i jędrności skóry. Pobudza także procesy związane z jej regeneracją. To właśnie kolagenowi cera i skóra zawdzięczają elastyczność, nawilżenie i procesy związane z gojeniem ran. Im więcej kolagenu w tkance łącznej, tym wolniej postępują procesu starzenia. Ma również wpływ na stan paznokci, a także włosów.

Kolagen wpływa jednak nie tylko na nasz wygląd zewnętrzny, ale i nasze wnętrze. Mowa o organach. Jest niezwykle ważny dla ludzkiego układu odpornościowego, chroniąc nasze narządy. Maź stawowa, odpowiedzialna za poruszanie się, jest zbudowana na jego kanwie. Dzięki niemu nasze chrząstki są odpowiednio twarde i elastyczne.

Niestety po 25. roku życia zawartość kolagenu w naszym organizmie zaczyna się zmniejszać. Ciało produkuje go coraz mniej, a efekty tego zauważalne są gołym okiem. Pojawiają się zmarszczki, skóra staje się coraz bardziej wiotka, coraz dłużej zajmuje nam regeneracja.

Kolagen można suplementować

Na słowo „suplement diety” wiele osób przechodzi zimny dreszcz. To jednak nieprawda, że są one iluzją, która nie ma wpływu na nasze organizmy. Na rynku znajdziemy preparaty, które naprawdę dobrze działają, ale nie muszą być przepisywane na receptę, ponieważ samodzielne ich stosowanie nie wpłynie negatywnie na nasze zdrowie. Kolagen rybi bardzo dobrze się wchłania i może mieć korzystny wpływ na nasze ciało. Dostępny jest w tabletkach i saszetkach. Najlepiej kupować go w aptece lub bezpośrednio poprzez stronę internetową producenta.

Jeśli sięgniemy po kolagen rybi w saszetkach, zyskujemy produkt bez zbędnych dodatków, jak np. utwardzaczy czy stabilizatorów. Często uzupełnieniem kolagenu jest też witamina C, cynk, selen czy biotyna. Jest szybko przyswajalny przez organizm, bo można przyjmować go w postaci płynu, dzięki czemu może szybko i skutecznie rozpocząć regenerację naszego ciała.