Kolarze wzięli udział w Tour de Piekary

Blisko 200 rowerzystów wzięło udział w organizowanej dziś przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Piekarach Śląskich na ulicach naszego miasta IX edycji wyścigu rowerowego Tour de Piekary. Uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale oraz okolicznościowe upominki, które wręczali Tomasz Wesołowski – Przewodniczący Rady Miasta Piekary Śląskie oraz Łukasz Tomczyk – dyrektor MOSiR-u.

W tym roku na starcie wyścigu stanęło 196 zawodniczek i zawodników. Najmłodsze dzieci rywalizowały na sprawnościowym torze przeszkód na placu reprezentacyjnym przy Kopcu Wyzwolenia, natomiast pozostali uczestnicy mieli do pokonania pętlę o długości 3518 metrów rozpoczynającą i kończącą się przy Kopcu Wyzwolenia.
Nagrody w postaci medali, statuetek i nagród rzeczowych wręczali Tomasz Wesołowski – Przewodniczący Rady Miasta Piekary Śląskie oraz dyrektor piekarskiego MOSiR-u Łukasz Tomczyk.
Organizatorami imprezy byli: Miasto Piekary Śląskie, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Piekarach Śląskich oraz Śląski Związek Kolarski.