Pomysł na biznes społeczny

Projekt OWES SWR jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.", "Polish Female"); } };

Spotkałeś się już z przedsiębiorczością społeczną? Prowadzisz obecnie firmę i chciałbyś stać się przedsiębiorcą społecznym? Świetnie trafiłeś! Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej w Katowicach z przyjemnością wprowadzi Cię w świat firm społecznych!

19 lipca, rozpoczął się kolejny nabór pomysłów na tworzenie miejsc pracy w nowo zakładanych lub istniejących przedsiębiorstwach społecznych na terenie subregionu centralno-zachodniego woj. śląskiego (powiatów lublinieckiego i tarnogórskiego oraz miast Bytom, Ruda Śląska, Katowice i Piekary Śląskie). Nabór pomysłów to pierwszy etap ubiegania się o dotacje w ramach projektu OWES SWR. Nabór potrwa do 10 sierpnia.

Co dokładnie zapewnia Ośrodek?

  • wsparcie finansowe na start – max. 25 000 zł na miejsce pracy dla osoby defaworyzowanej np. bezrobotnej, czy też osoby z niepełnosprawnością,
  • podstawowe wsparcie pomostowe – 2 000 zł na osobę bezrobotną lub z niepełnosprawnością co miesiąc przez pierwsze 6 miesięcy,
  • wsparcie merytoryczne – m.in. szkolenia branżowe dla pracowników, doradztwo biznesowe, księgowe i prawne.

Szczegółowe informacje oraz FAQ

A może ktoś znajomy prowadzi już przedsiębiorstwo społeczne? Przedsiębiorstwa społeczne reprezentują przeróżne branże; od gastronomii, przez usługi IT, aż po działalność budowlaną. OWES SWR wspiera tworzenie nowych miejsc pracy i dotuje działania firm społecznych.

OWES SWR prowadzi działania na rzecz czterech podstawowych grup klientów:

  • przedstawiciele organizacji pozarządowych (np. stowarzyszenia, fundacji),
  • przedsiębiorcy, o ile chcą tworzyć miejsca pracy dla osób defaworyzowanych w ramach firmy społecznej,
  • przedstawiciele jednostek samorządu terytorialnego (gminy, powiatu, województwa),
  • osoby defaworyzowane (np. bezrobotne lub osoby z niepełnosprawnością), które chcą stworzyć dla siebie miejsce pracy w ramach firmy społecznej.

Zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej: www.owes.swr.pl

Informacji na tematy związane z naborem pomysłów udzielają doradcy OWES pod numerem telefonu 32 273 26 62 lub adresem e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Projekt OWES SWR jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.