Do potrącenia pieszego przechodzącego przez jezdnię doszło wczoraj na ul. Kotuchy. Mężczyzna został przewieziony do Szpitala Chirurgii Urazowej w Piekarach Śląskich z urazem nogi. Chwilę później na DK 94 skrzyżowanie z ul. Bednorza doszło do kolizji pięciu samochodów. Wszyscy uczestnicy zdarzeń byli trzeźwi.

W dniu wczorajszym przed godziną 6:00 na ul. Kotuchy doszło do zdarzenia drogowego z udziałem pieszego. Ze wstępnych ustaleń mundurowych wynika, że 23-letni mieszkaniec Piekar Śląskich, kierując alfą romeo potrącił 26-letniego obywatela Nepalu przechodzącego przez jezdnię zza autobusu. Mężczyzna w wyniku powstałych obrażeń został przewieziony do szpitala. Teraz okoliczności zdarzenia będą wyjaśniać piekarscy policjanci.

Do kolejnego groźnie wyglądającego zdarzenia doszło przed godziną 8:00 na DK 94 skrzyżowanie z ul. Bednorza. Przybyli na miejsce mundurowi piekarskiej drogówki ustalili, że 29-letnia mieszkanka Piekar, kierując volkswagenem nie udzieliła pierwszeństwa przejazdu kierującemu fordem 40-letniemu mieszkańcowi Katowic. W wyniku zdarzenia kierujący fordem zjechał na przeciwległy pas ruchu, a następnie uderzył w trzy samochody, których kierujący oczekiwali na dalszą jazdę w związku z warunkami ruchu. Sprawczyni kolizji została ukarana mandatem karnym w wysokości 500 zł i 6 punktów. Jak ustalili policjanci, wszyscy uczestnicy zdarzeń byli trzeźwi.

 

Apelujemy o zachowanie szczególnych środków ostrożności zarówno przez kierujących, jak i przez pieszych przechodzących przez jezdnię, których zachęcamy do zakładania elementów odblaskowych, które poprawiają nasze bezpieczeństwo.