MOSiR zaprasza na styczniowy challenge

Aktywność fizyczna jest ważna dla dobrego samopoczucia, zwłaszcza w dobie ograniczeń spowodowanych koronawirusem. W czasie, gdy niemożliwa jest organizacja dużych wydarzeń sportowych, z ciekawą propozycją przychodzi Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.

MOSiR przygotował dla chętnych kolejną zabawę polegającą na pokonywaniu określonych zadań sportowych. Miłośnicy aktywnego wypoczynku mogą wziąć w niej udział w dniach od 16 do 31 stycznia. Będą to zarówno zadania biegowe, nordic walking, jak i zestawy ćwiczeń do wykonania w domu, ogródku, parku czy innym, dowolnym miejscu.

W zabawie mogą brać udział wszyscy chętni, niezależnie od wieku – dzieci, młodzież i osoby dorosłe, dla których przygotowano dwa formularze wykonywanych zadań. Jeden przeznaczony jest dla dorosłych i młodzieży osoby od 16 roku życia (załącznik nr 1), drugi zawiera zestaw ćwiczeń dla dzieci do 16. roku życia (załącznik nr 2).

Challenge nie ma charakteru rywalizacji. Ma jedynie zachęcić do aktywności fizycznej. Dystans biegowy lub nordic walking dla dorosłych wynosi 50 km, a dla dzieci – 20 km. Formularze można wydrukować samodzielnie lub odebrać osobiście w Dziale Promocji i Sportu MOSiR od poniedziałku do piątku w godzinach 7.30-15.30. Organizatorzy informują, że z końcem danego tygodnia do piątku należy wysyłać zdjęcia ze swoich aktywności oraz screnny z pokonanych tras biegowych i NW.

Po 31 stycznia, czyli po zakończonej zabawie, należy wysłać (w formie skanu lub dostarczyć osobiście do Działu Promocji i Sportu) wypełnione formularze, gdzie w ostatniej kolumnie należy uwzględnić czas czas lub ilość powtórzeń.

Wszystkie osoby, które ukończą challenge zostaną nagrodzone pamiątkowymi medalami.

Pliki do pobrania

Wykaz zadań w ramach challenge'u dla dorosłych 0.17MB
Wykaz zadań w ramach challenge'u dla dzieci 0.17MB