Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Piekary Śląskie

W ostatnim czasie na terenie naszego miasta dzielnicowi wraz z pracownikami Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Bytomiu dokonywali kontroli sklepów oraz punktów gastronomicznych w związku z obowiązkiem przestrzegania przepisów dotyczących panującej epidemii. Przed nami kolejne kontrole, dlatego też apelujemy o stosowanie się do obowiązujących obostrzeń.

Na terenie Piekar Śląskich trwają działania służb mające na celu ograniczenie epidemii koronawirusa. Policjanci wspólnie z pracownikami sanepidu sprawdzają sklepy, miejsca rozrywki oraz lokale gastronomiczne, w tym te punkty, gdzie odbywają się np. wesela - pod kątem przestrzegania przepisów sanitarnych. Mundurowi zapowiadają wzmożone kontrole w placówkach handlowych i usługowych z uwagi na wyraźnie utrzymującą się, dosyć wysoką liczbę osób zakażonych Covid -19. Jednocześnie przypominają, że osoby nieprzestrzegające obostrzeń w związku z koronawirusem mogą zostać ukarane mandatem karnym do 500 zł. Mundurowi mogą również skierować wniosek do sądu, który może nałożyć grzywnę do 5 tys. zł.

Pamiętajmy, że troska o życie i zdrowie jest naszą wspólną sprawą. Dbajmy o bezpieczeństwo swoje, swoich bliskich i osób, które są obok nas.