Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Piekary Śląskie

Zostańmy w domach. To od odpowiedzialnej postawy każdego z nas zależy zdrowie i życie nasze oraz najbliższych. Zastanówmy się, czy spacer, nawet jeśli we dwoje, jest niezbędny w tak wyjątkowym okresie. Piekarscy policjanci od 1 kwietnia na osoby naruszające obowiązujące przepisy nałożyli 5 mandatów karnych. Trzy osoby odpowiedzą za nieprzestrzeganie obowiązkowej kwarantanny.

Policjanci z Piekar Śląskich w ramach nowych zadań każdego dnia m.in. kontrolują osoby objęte obowiązkową kwarantanną. Większość mieszkańców stosuje się do zaleceń i pozostaje w swoich domach, jednak od tej reguły są niestety wyjątki. Od czasu pierwszych kontroli policjanci trzykrotnie ujawnili przypadki nieprzestrzegania kwarantanny. Wszystkie te osoby nie unikną odpowiedzialności za swoje zachowanie. 

Na zdjęciu policjant podczas kontroli osoby objętej kwarantanną

Na zdjęciu policjant podczas kontroli osoby objętej kwarantanną

Od 1 kwietnia stróże prawa z Komendy Miejskiej Policji w Piekarach Śląskich na osoby naruszające obowiązujące przepisy nałożyli 5 mandatów. Ostatnie z wykroczeń dotyczy rowerzysty, który jak stwierdził „jeździ bo lubi” i nie ma zamiaru stosować się do obowiązujących zasad. Mężczyzna został ukarany mandatem karnym w wysokości 500 zł. To jednak nie koniec kłopotów niesfornego mieszkańca Piekar Śląskich. Podobnie jak w innych przypadkach dotyczących niestosowania się do wprowadzonych obostrzeń, o zaistniałym zdarzeniu zostanie powiadomiony Powiatowy Inspektor Sanitarny. Organ ten może nałożyć na osobę grzywnę w wysokości nawet 30 tys. zł.

Na zdjęciu policjanci podczas patrolu radiowozem