Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Piekary Śląskie

Przypominamy, że już jutro i pojutrze część piekarzan będzie mogła osobiście odebrać decyzje o wysokości podatku od nieruchomości. Urząd Miasta Piekary Śląskie po raz pierwszy prowadzi akcję dostarczania decyzji poprzez domy kultury.
We wtorek i w środę (4-5 lutego 2020 r.) w godzinach od 11.00 do 13.00 oraz od 17.00 do 19.00 decyzje będzie można odebrać w wybranych domach kultury:

Dzielnicowy Dom Kultury Dąbrówka Wielka
ul. Szymanowskiego 2b – Rejon Dąbrówka Wielka

Dzielnicowy Dom Kultury Brzeziny Śląskie
ul. Roździeńskiego 99 – Rejon Brzeziny Śląskie

Filia Miejskiego Domu Kultury w Kozłowej Górze
ul. Tarnogórska 49 – Rejon Kozłowa Góra oraz ulice Szpaków, Słowików, Sikorek

Osoby, które nie odbiorą decyzji w domu kultury, dostaną ją od doręczyciela. A jeśli doręczyciel nikogo nie zastanie w domu, decyzję będzie można odebrać w punkcie obsługi mieszkańców w głównym budynku Urzędu Miasta przy ul. Bytomskiej 84.
Przypominamy, że pierwszą ratę podatku należy opłacić do 15 marca 2020 r. (na druku decyzji znajdziemy wszystkie wyjaśnienia).

Piekarski Urząd Miasta rozprowadza prawie 27 tysięcy decyzji o podatku od nieruchomości. Wpływy z podatku od nieruchomości to rocznie 27,2 mln zł, z czego od osób fizycznych – 8,6 mln zł.
Mieszkańcy innych części miasta też będą mieli możliwość samodzielnego odebrania decyzji. O kolejnych terminach tej akcji będziemy informować.