Wspólne kolędowanie z piekarskimi przedszkolakami już 29 stycznia w kościele w Kamieniu.
Na zakończenie bożonarodzeniowego okresu świątecznego w środę, 29 stycznia o godz. 16.30 w kościele Św. Ap. Piotra i Pawła w Kamieniu przy ul. Bp. Nankera odbędzie się czwarta edycja Kolędowania Piekarskich Przedszkolaków.

Wydarzenie jest organizowane przez Miejskie Przedszkole Nr 11 w Piekarach Śląskich na czele z dyrektor Gabrielą Balwierz i wychowawczynią Joanną Stasiczek oraz miejscową parafią.
Niezwykle wdzięczne wydarzenie, wszak to najmłodsi chcą podzielić się swoimi muzycznymi talentami i śpiewem tradycyjnych kolęd i umilić nam czas przy żłóbku. W ten sposób chcemy dzielić się tą daną nam radością jak najdłużej i świąteczną atmosferę przedłużyć aż do końca stycznia. Ważne jest też oczywiście podtrzymywanie pięknego zwyczaju wspólnego śpiewu kolęd i pastorałek oraz integrowanie placówek oświatowych – zachęca do wspólnego kolędowania wychowawczyni z Miejskiego Przedszkola nr 11 Joanna Stasiczek.

Serdecznie zachęcamy do udziału, jak i włączenia się we wspólny śpiew z przedszkolakami, zwłaszcza że nie zabraknie akompaniamentu skrzypiec i instrumentów klawiszowych. Wydarzenie patronatem honorowym objęła Prezydent Miasta Piekary Śląskie Sława Umińska-Duraj.