Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Piekary Śląskie

Mikołajki już za nami, jednak w piekarskich instytucjach kulturalnych wciąż organizowane są wydarzenia kulturalne dla najmłodszych, które swoją tematyką nawiązują do święta, które jest tak lubiane przez dzieci.

Z okazji dnia Świętego Mikołaja Biuro Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miasta Piekary Śląskie organizuje dla dzieci 1,2 i 3 klas szkół podstawowych 6 spektakli mikołajkowych. Dzisiaj, 9 grudnia widzowie odwiedzili Miejski Dom Kultury, ale to nie koniec zabawy.

10 grudnia w Ośrodku Kultury “Andaluzja” kolejni uczniowie będą brać udział w przedstawieniach Teatru Trip, który zabierze ze sobą dzieci na magiczną, świąteczną przygodę w ramach spektaklu „Pan Antenka i Srebrny Kubraczek”, który przybliża historię niezwykłego sklepu z zabawkami stojącego na rogu ulic Szklanej i Różanej. Jakie niezwykłe wydarzenia mają tam miejsce? Jak czytamy w opisie przedstawienia: Każdej nocy wszyscy mieszkańcy półek sklepowych ożywają i przygotowują się do rannych zakupów – każda zabawka marzy o tym, by stać się prezentem mikołajkowym. Pewnego dnia do sklepu trafia Pan Antenka, którego piękny i srebrny kubraczek przyciąga wzrok nie tylko chłopców, ale również dziewczynek. Zazdrosne zabawki postanawiają pozbyć się intruza. W całość wydarzeń zostaje wplątany właściciel sklepu, Pan Konrad, który wyglądem przypomina pewnego Świętego…