Obchodzone 11 listopada Narodowe Święto Niepodległości kultywowane jest dla upamiętnienia odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji na terenie Piekar Śląskich, jak co roku, organizowane są uroczystości z udziałem władz miasta.

11 listopada przypada Narodowe Święto Niepodległości. W Piekarach Śląskich dzień ten będziemy obchodzić bardzo uroczyście. Zachęcamy do zapoznania się z programem tegorocznych obchodów.

Świętowanie rozpocznie się pod pomnikiem “Trzech Bohaterów” w parku w Brzozowicach-Kamieniu. O godzinie 15.30 posterunki wartownicze zajmą funkcjonariusze Straży Miejskiej oraz Komendy Miejskiej Policji w Piekarach Śląskich. Przedstawiciele miasta i goście złożą wieńce i wiązanki kwiatów.

O godzinie 16.00 w kościele pw. Trójcy Przenajświętszej w Szarleju odprawiona zostanie Msza Święta koncelebrowana w intencji Ojczyzny i mieszkańców Piekar Śląskich z udziałem Orkiestry Wojskowej, Pocztów Sztandarowych, Kompanii Honorowej 34. Dywizjonu Rakietowego Obrony Powietrznej oraz chóru Polonia Harmonia. Bezpośrednio po mszy nastąpi przemarsz uczestników uroczystości prowadzony przez Orkiestrę Wojskową z Bytomia pod pomnik “Ku czci poległych w walkach o społeczne i narodowe wyzwolenie”.

Pod pomnikiem zlokalizowanym w Parku Wolności ceremonia rozpocznie się o godzinie 17.15. Posterunki wartownicze objęte zostaną przez wojsko, funkcjonariuszy Straży Miejskiej oraz funkcjonariuszy Komendy Miejskiej Policji. Przemówienie okolicznościowe wygłosi Prezydent Miasta, a zebrani wezmą udział w Apelu Pamięci.

Ostatnia część obchodów zorganizowana zostanie w Miejskim Domu Kultury w Piekarach Śląskich przy ulicy Bytomskiej 73, gdzie o godzinie 18.00 zorganizowany zostanie koncert okolicznościowy z okazji obchodów Narodowego Święta Niepodległości w wykonaniu duetu Queens of Violin.

Przypominamy, że w godzinach 14.00-18.00 na placu przed Miejskim Domem Kultury będzie możliwość wymiany zwykłej monety o nominale 5 złotych na okolicznościowy numizmat upamiętniający Kopiec Wyzwolenia.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.