Październikowa akcja “Postaw na zdrowie” realizowana przez Biuro Zdrowia i Spraw Społecznych UM Piekary Śląskie trwa w najlepsze, a osób korzystających z badań przybywa. Jutro chętni mogą wziąć udział w jeszcze jednym wydarzeniu, które odbędzie się przed budynkiem magistratu.

Urząd Miasta Piekary Śląskie wraz z piekarskim oddziałem Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego i partnerami akcji organizuje jutro, 9 października, działania związane z utrzymaniem dobrego zdrowia.

W godzinach 10:00-14:00 przed budynkiem Urzędu Miasta przy ulicy Bytomskiej 84 prowadzone będą – organizowane przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Bytomiu – pomiary tlenku węgla w wydychanym powietrzu i porady antytytoniowe. Ponadto chętni będą mogli przekonać się – dzięki użyciu narko- i alkogogli – jak wygląda percepcja kierowcy po zażyciu alkoholu i narkotyków. Dodatkowo piekarski WOPR, we współpracy z Oddziałem Rejonowym Polskiego Czerwonego Krzyża, zorganizuje pokazy udzielania pierwszej pomocy z wykorzystaniem defibrylatora AED. Szczegóły wraz z informacjami na temat październikowej akcji znajdują się TUTAJ.

Fot. archiwum WOPR