Miejska Biblioteka Publiczna im. Teodora Heneczka w Piekarach Śląskich zaprasza do udziału w konkursie recytatorskim dla uczniów klas VI-VIII szkół podstawowych. Konkurs odbywa się w ramach projektu „Piekary Literackie: historia i tradycja miasta słowem pisana” i w myśl powiedzenia „Cudze chwalicie, swego nie znacie” ma na celu przybliżenie twórczości literackiej poetów związanych z naszym miastem (m.in. Maksymiliana Jasionowskiego, Wawrzyńca Hajdy,  Konrada Żydka, ks. Norberta Bonczyka, ks. Karola Bołoza Antoniewicza).

Konkurs podzielony jest na dwa etapy:

I etap: eliminacje wewnątrzszkolne

W pierwszym etapie konkursu szkoły podstawowe przeprowadzają wewnętrzne eliminacje, podczas których typują maksymalnie 3 uczestników (klasy VI-VIII), którzy wystąpią w konkursie finałowym. Termin zgłaszania przez szkołę uczestników do konkursu finałowego upływa 7.11.2019. Aby zgłoszenie finalistów mogło zostać formalnie przyjęte, przedstawiciel szkoły zobowiązany jest zebrać od rodziców/opiekunów prawnych zgody na udział w konkursie (Zał. 2), a także wypełnić kartę zgłoszeniową (Zał. 1). Wypełnioną kartę zgłoszenia należy dostarczyć do koordynatora konkursu Łukasza Żywulskiego lub przesłać mailem (w formie skanu) na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do dnia 7.11.2019. Szczegółowych informacji o konkursie można zasięgnąć pod numerem telefonu 32 767 59 75.

II etap: finał

Finał konkursu odbędzie się 14.11.2019 roku w siedzibie Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Kalwaryjskiej 62d i będą w nim mogli uczestniczyć wyłącznie uczniowie, którzy zostali wytypowani przez szkołę w pierwszym etapie. W trakcie finału konkursu każdy z uczestników będzie miał maksymalnie 3 minuty na prezentację jednego bądź więcej utworów wybranych z listy przygotowanej przez Organizatora i stanowiących Załącznik 3 do Regulaminu konkursu. 

 

Dla zwycięzców przewidziane są atrakcyjne nagrody w postaci kart podarunkowych do sieci salonów księgarskich oraz upominki sponsorowane przez Urząd Miasta w Piekarach Śląskich, a także możliwość recytacji wybranego wiersza w trakcie wernisażu wystawy wieńczącego projekt „Piekary Literackie: historia i tradycja miasta słowem pisana” w obecności władz miejskich i zaproszonych gości w dniu 28.11.2019 roku o godz. 17:00 przy ul. Kalwaryjskiej 62d.

Honorowy patronat nad konkursem objęła Sława Umińska-Duraj Prezydent Miasta Piekary Śląskie.

Regulamin konkursu oraz karta zgłoszenia znajdują się poniżej. 


 

ZAŁĄCZNIKI: