Kampania społeczna “Świadomość Twoją Tarczą” organizowana przez Fundację Cognitio zawita do naszego miasta. Ma na celu zwiększenie świadomości osób zagrożonych przestępstwem.

Mobilny punkt akcji społecznej “Świadomość Twoją Tarczą” zawita do Piekar Śląskich w środę, 11 września i będzie znajdował się na placu przy Miejskim Domem Kultury znajdującym się na ulicy Bytomskiej 73. Eksperci będą do dyspozycji zainteresowanych w godzinach 10.00-16.00.

Uczestnicy wydarzenia będą mogli uzyskać informacje prawne na temat przestępstw przeciwko osobom starszym, nielegalnych praktyk firm pożyczkowych, niedozwolonych działań firm windykacyjnych oraz niealimentacji i przemocy domowej.

Jednocześnie chętni uzyskają rzetelne informacje związane z dochodzeniem roszczeń cywilnoprawnych (odszkodowanie i zadośćuczynienia) przez osoby pokrzywdzone przestępstwem oraz będą mogli wziąć udział w mini szkoleniu z zakresu psychologii.

Dodatkowo zostaną poinformowani, gdzie mogą zgłaszać się ze swoimi problemami prawnymi we wskazanym zakresie.

Harmonogram wydarzenia

10.00 – 12.00 start wydarzenia- możliwość uzyskania informacji prawnej

12.00 – 13.00 prelekcja nt. „Prawa pokrzywdzonego w postępowaniu karnym”

13.00 – 14.00 mini szkolenie pt. „Kształtowanie odpowiednich postaw i radzenie sobie z sytuacjami stresującymi, niebezpiecznymi i niosącymi ryzyka”

14.00 – 16.00 możliwość uzyskania informacji prawnej

Szczegóły na plakacie.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.