W najbliższą niedzielę, 7 lipca, honorowi dawcy po raz kolejny będą mogli podzielić się cząstką siebie w ramach akcji “Wakacyjna Piekarska Kropla Krwi”. Mobilny punkt poboru ulokowany zostanie przy Parafii Św. Rodziny.

Ratującej życie krwi nie da się w pełni zastąpić żadnym farmakologicznym odpowiednikiem, dlatego wspieranie idei honorowego krwiodawstwa jest niezwykle ważne. Czas wakacji jest okresem, gdy częściej niż w innych porach roku dochodzi do niebezpiecznych wypadków, a tym samym w szpitalach wzrasta zapotrzebowanie na krew. Należy przy tym pamiętać, że w związku z sezonem urlopowym aktywność krwiodawców również spada. Wszystko to powoduje, że w całej Polsce niepokojąco maleją zapasy krwi.

Niedzielna zbiórka w ramach “Wakacyjnej Piekarskiej Kropli Krwi” organizowana jest przez Klub Honorowych Dawców Krwi KWK “Julian” działający na terenie Piekar Śląskich. Tego dnia krwiobus wraz z ekipą wyjazdową RCKiK będzie czekał na potencjalnych dawców od godziny 9.00 do 13.00 przy Kościele Św. Rodziny (ul. Konstytucji 3 Maja 36).

Przypominamy, że aby oddać krew, należy mieć ukończone 18 lat, ważyć powyżej 50 kg, cieszyć się dobrym zdrowiem i posiadać przy sobie dowód osobisty lub inny dokument tożsamości ze zdjęciem. Najważniejsze jednak są dobre intencje oraz chęć niesienia pomocy innym. Każdy z nas może przyczynić się do uratowania zdrowia, a nawet życia, oddając zaledwie 450 ml krwi.

Serdecznie zachęcamy do udziału!