Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Piekary Śląskie

W ciągu najbliższych dni czeka nas fala upałów. Temperatury mogą sięgnąć 33 stopni Celsjusza. Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych ostrzega przed upałami na terenie województwa śląskiego.

Miejskie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Piekarach Śląskich informuje, że zgodnie z otrzymana informacją z Centralnego Biura Prognoz Meteorologicznych w Krakowie, wydane zostało ostrzeżenie meteorologiczne przed nadchodzącymi upałami na obszarze województwa śląskiego. Wysokie temperatury będą utrzymywały się od godz. 10.00 25 czerwca do godz. 19.00 26 czerwca. Termometry w ciągu dnia wskazywać będą nawet do 33°C. Temperatura minimalna w nocy wyniesie od 17°C do 19°C.

Przypominamy, że tak wysokie temperatury są szczególnie niebezpieczne dla małych dzieci, osób w podeszłym wieku, kobiet w ciąży, osób chorych na cukrzycę, nadciśnienie lub mających problemy z sercem, a także dla zwierząt. Pamiętajmy więc o odpowiedniej ochronie przed słońcem i stałym nawadnianiu organizmu.

W załączniku zamieszczamy poradnik „Jak przygotować się na upał” opublikowany przez Rządowe Centrum Bezpieczeństwa. Zachęcamy do zapoznania się z jego treścią.