Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Piekary Śląskie

Wszystkich zainteresowanych piekarzan zapraszamy na spotkanie informacyjne z przedstawicielami Urzędu Marszałkowskiego dotyczące I edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego Województwa Śląskiego. Odbędzie się ono w najbliższy poniedziałek w Siemianowicach Śląskich.

Budżet Obywatelski to proces decyzyjny, w ramach którego mieszkańcy danego miasta współtworzą jego budżet, współdecydując o dystrybucji określonej puli środków publicznych. W tym roku do grona samorządów, które dają możliwość decydowania mieszkańców o określonych środkach finansowych, dołącza także samorząd wojewódzki.

Już 17 czerwca o godzinie 17.00 w Siemianowickim Centrum Kultury “Willa Fitznerów” (ul. Fitznerów 3) odbędzie się pierwsze z cyklu spotkań dotyczących Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego Województwa Śląskiego. Udział w nim wezmą eksperci i pracownicy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego w Katowicach, którzy przybliżą zebranym założenia Budżetu Obywatelskiego, przedstawią wzory dokumentów oraz przykładowe zadania. Spotkanie to stanowić będzie także okazję do rozmowy na temat pomysłów i zadań, jakie mieszkańcy chcieliby zgłosić w pierwszej edycji.

Więcej informacji na temat Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego Województwa Śląskiego znaleźć można na stronie: www.bo.slaskie.pl.