W ciągu najbliższych dni czeka nas fala upałów. Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych ostrzega przed upałami na terenie województwa śląskiego. Temperatury mogą sięgnąć 34 stopni Celsjusza, dodatkowo, upałom towarzyszyć będzie porywisty wiatr, deszcz i burze.

Miejskie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Piekarach Śląskich informuje, że zgodnie z otrzymana informacją z Centralnego Biura Prognoz Meteorologicznych w Krakowie, wydane zostało ostrzeżenie meteorologiczne przed nadchodzącymi upałami na obszarze województwa śląskiego. Wysokie temperatury będą utrzymywały się od godz. 13:00 13 czerwca do godz. 20:00 16 czerwca. Termometry w ciągu dnia wskazywać będą nawet do 34°C. Temperatura minimalna w nocy wyniesie od 17°C do 19°C.

Oprócz wysokiej temperatury, w województwie śląskim prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami od 30 mm do 50 mm oraz porywami wiatru do 115 km/h. Miejscami wystąpić może także grad.

Przypominamy, że tak wysokie temperatury są szczególnie niebezpieczne dla małych dzieci, osób w podeszłym wieku, kobiet w ciąży, osób chorych na cukrzycę, nadciśnienie lub mających problemy z sercem, a także dla zwierząt. Pamiętajmy więc o odpowiedniej ochronie przed słońcem i stałym nawadnianiu organizmu.

zdjęcie główne: twojapogoda.pl