Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Piekary Śląskie

W sobotę, 6 kwietnia odbył się kiermasz wielkanocny, podczas którego można było zakupić prace wykonane przez podopiecznych Warsztatów Terapii Zajęciowej w Piekarach Śląskich. Jak zwykle, kiermasz cieszył się ogromnym powodzeniem.

Kiermasze organizowane przez koło WTZ w Piekarach Śląskich stały się coroczną tradycją. W okresie poprzedzającym Wielkanoc, osoby niepełnosprawne intelektualnie – uczestnicy warsztatów – w ramach spotkań przygotowują mnóstwo wyjątkowych ozdób. Zwieńczeniem ich pracy jest kiermasz, który w tym roku odbył się w minioną sobotę. Tradycyjnie, wydarzenie przyciągnęło tłumy piekarzan, którzy mieli okazję nabyć wyjątkowe i oryginalne drobiazgi oraz wiosenne dekoracje, a także skorzystać z domowej kawiarenki i spróbować swojskich wypieków.

Na kiermaszu obecna byli m.in. Prezydent Miasta Piekary Śląskie Sława Umińska-Duraj, Wiceprzewodnicząca Rady Miasta Natalia Ciupińska-Szoska oraz dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Łukasz Tomczyk.

Dla tych, którzy nie zdążyli na sobotni kiermasz, jeszcze nic straconego! Dziś, 8 kwietnia od godziny 9:00 do 13:30, w Punkcie Informowania Mieszkańców Urzędu Miasta przy ul. Bytomskiej 84 będzie można nabyć prace podopiecznych WTZu.